LBMA Logo


Līdz finišam 39.5 jj. Domājams, ka to sasniegsim ap +/- 5:00 nakti (Utc-4), lai gan tagad jau vējš kritās un izskatās, ka rīt būs vien 10-15 kts. "Sail-trainings" un pārdzīvotas tehniskas ķibeles ir ļāvis konkurentiem aiziet pa priekšu. Bet viss jau parasti ir gala tikai tad, kad ir beidzies. Nepadodamies un vērojam parādāmies mūsu sāncenšus radarā, kas mums non-stop darbojas ieslēgts kopš vakardienas pēcpusdienas, jo "jedjim po priboram". Redzamība, ka saka mūsu burātāj kolēģis ZnotiņReinis, ir kā baltā pūdeļa *#$&ļja. Vien daži metri aiz foras un saucam visus, ko ieraugam pa rāciju. Tai skaita Coast guards, kuri, kā paši paskaidroja mums vēlāk, vēroja mūs jau sen, tomēr signālu iemanījās padot, tikai tad, kad uzrunājam viņus. Nu.... "seil-treinings", "radar-vačings" un "getings vetings" mum te pilnīgs. Jo ik pa brīdim migla sasniedz rasas punktu un sāk birt mums virsu bikšu pogas lieluma pilēm, kas caurmērcē visiem miglas vērotajiem virsjakas. Labi, ka uz SPANIEL palika 7 vecie komplekti. Komanda drebēs maina uz nebēdu - susina un sildās.


Jāsaka, ka pēc iziešanas no Bostonas, kur mūsu ārkārtīgi izpalīdzīgā LO Pema atnāca pateikt mums uz redzi plkst.7:00 no rīta pirms galu atdošanas un iepriekšējā vakara pat nobirdināja asaru, kad sveicam viņu ar mūsu komandas sarūpētu dāvaniņu - parakstītā SPANIEL R4 komandas pastkartītē ar uzaicinājumu uz Latviju, SPANIEL "buff-tipa" cepurīti un mūsu jauniegūto draugu, Bostonas latviešu Mika un Lienes, sagādāto Rīgas melnā balzāma pudeli. Jauki!


Izgājām ara kā plānots. Ivo sadalījis vačus, kas turpina jauno un nu jau ierasto vaču sistēmu (A: Reinis (L), Laura, Liga un Jeļizaveta; B: Ilona (L), Sintija, Janis, Pavels; C: Ivo, Kaspars, Ginta). Gājām gar visnotaļ mierīgo piekrasti līdz pat startam ar pilnam buram - grots un genoa1. Ūdens virsma kā pīļu dīķis - mierīga un viļņi tikai sadzinās ap vakardienas dienas noslēgumu. Un labi, ka tā, jo neilgi pēc starta (kuru, starp citu, paņēmām diezgan veiksmīgi, visām B, C, D klasēm kopa plkst. 18:30 UTC-4), t.i., nākamās dienas rīta 8:30 utc-4 no kokpita atskan Pāvela balss, ka kaut kas nav kartībā ar stūres vadību....izlecam āra un, jā! Stūres mehānismam kreisā trose pušu... Grābjam pēc avārijas pinnes, vācam kopa buras. Veiksmīgi un bez kādiem papildus zaudējumiem, ejot pilnās zēģelēs. Reinis ienirst rundukā, komanda savāc galus un jau dažus mirkļus vēlāk slīdam pārliecinoši ar apm. 8 kts ar SPANIEL pinnējoties un sasniedzot pa brīdim ātrumu pat 10 kts. Tad nu vēlreiz - labi, ka okeāns draudzīgs un bija teju gluds.


Četras stundas cītīgi remontdarbi Reina izpildījumā un neatlaidīgā Ivo iekrampēšanas jaunajā "pinn-jahta" un viss darīts! Šeit gan jāsaka, ka 3 h remontdarbu pavadītas cenšoties izņemt stūres skrituli, kas neveikli iestiprināts ar skrūvi, kas jāņem ara no iekšpuses, un galīgi nepadodas mūsu spītībai. Tad nu pēc vel vienas ekstra stundas, tiek nomainītā trose uz citu jaunu un nesašpleisētu, kas atrasta uz SPANIEL. Pagaidu labs risinājums ir rasts, bet lūkosim, ko un ka labāk darīt tālāk, tiklīdz tiksim krasta.


Bez ķibelēm, kuras mūs iemanījās piemeklēt vakar dienas sakuma, pašu dienu noslēdzam ar platu uzkrāsotu lūpu smaidu, bizēs sapītam matu cirtām un ziedu vainagu likšanu galvā visām sešām komandas dāmām. Tā kā mums ir palaimējies un uz klāja Līgo un Jāņu reisā ir kāpuši arī paši Jānis un Līga, tad vakar nodevāmies jubilāru sumināšanai ar sarūpētam krasta dāvanām. Tikām pie īsta Jāņu siera, viena alus malka, bet stipras viļņošanas dēļ ugunskuru, kuru bijām ieplānojuši iekurt izēstu pupiņu kannā, nācās pārcelt uz krastu, kur doma kopa ar citam C un D klases jahtām organizēt BBQ tiklīdz tiksim pie iespējas uzkāpt uz cietzemes (ko, cita starpa plānojam paveikt Hawkesbury osta).
Īsā garumā tas viss! Vien noslēgumā mūsu apcerētā Līgo dziesma, kuru skandējam vakar visas svētku dienas garuma:


Visa laba jūras zāle

Līgo, Līgo!

Kas peld šajā šaurumā'i

Līgo!


Visi labi burātāji

Līgo, Līgo!

Kas sasēda jahtiņā'i

Līgo!


Spaniel(am) pilnas buras

Līgo, Līgo!

Šajā Janu vakarā'i

Līgo!


Ja uz klāja būtu vilnis

Līgo, Līgo!

Tad mums būtu bikses piln'is

Līgo!


Lustīgu, grādīgu un košu ugunskuru izrotātu joņošanu visiem!


Sveicieni no R4
Loading Conversation