LBMA Logo

Sveiciens jaunā nedēļā (15.maijs, plkst.14:45 UTC) no R2 komandas Atlantijas okeāna koordinātes 22*49'N 031*20'W.

Tūdaļ noslēgsies 4.diennakts, kā esam šķērsojuši starta līniju. Pašlaik ejam uz WPT007, BRG 288* (attālums 422 j.j.). Šobrīd vējš pilnīgs fordaks - twa 170*, tws 14,4kts. Kurss 283*, sog 4.5 kts. Vakar (14.maijs) ar Bofortu 5 un 6 bakštagā noskrējām 185 j.j., bet 13.maija ar līdzīgu vēju noietas 192 j.j. Visticamāk, šodien būs mazāks attālums, jo vējš nokritis līdz 4.Bofortam (11-16 kts).

Dienas rit nesteidzīgi. Jūtamies kā kūrortā. Laiks mūs pagaidām saudzē. Lēnām baudām Atlantijas viesmīlību un jūtamies kā gaidīti ciemiņi. Šodien salīdzinoši mierīgs, tāpēc no paša rīta uzvilkām mastā Reini, lai pārbauda visus stiprinājumus. Organizējām arī dušas dienu, vakarā plānots kino vakars. Bet tūdaļ sāksies kārtējais zolītes turnīrs, kas norit katru dienu pēcpusdienā.

Vakar arī mēs svinējām Māmiņdienu. Ak, protams, visas mīļās mammas - sāļas bučas un okeāna plašuma apskāvieni jums vakardiena!!! Savu vienīgo mammu uz bortu, Ligu, suminājām ar no LV sarūpētu keksu, bet viņa atdarīja ar gardām vakariņām un putukrējuma desertu.

Starp citu, beidzot nejutāmies vientuļi. Pirmo reizi pa šīm dienām ne tikai 16.kanala sadzirdējām šorīt svešas balsis, bet vakar ap pusnakti pat veicām nelielu kontrolklapi, lai samainītos, ka mēs smejam, ar vienīgo kuģi visā plašajā okeānā.

Citādi, daudz nācies ir ne tikai redzēt lidojošās zivis, bet arī skatu kā zivju mākonis lido un tam pakal izmisīgi dzenas, ik pa brīdim izlecot no ūdens, tuncis. Kā mēs zinām, ka tas bija tuncis?...nu, mēs nobalsojam visi, ka tas bija tuncis. Cieti! Ir jau arī nācies "novākt ražu" no klāja ar spārnotajām, kas ielec foras reliņu tīklā un burās.

Bet! Svarīgākās un karstākās ziņas. Šodien dienas vidū (pirms 30min) uz jahtas norisinājās mūsu vietējais trillers. Atskanot balsij (bridī, kad Lībča nodeva jahtas koordinātes Racecontrol) "Piecirta!", Muris ķēra makšķeri, kas jau nekontrolēti sāka tīt arā spoli.

Mirklis pacietības, daži iemūžināti foto un video mirkļi no procesa un, šeku reku, ar komandas ovācijām un ar okeāna dzīlēm noziedotu kokpita nazi (koordinātes 22*49N 031*18W), mēs uz borta uzņēmām vienu košu un 54 cm garu papildus pasažierī - pirmo lomu, doradu.Tad nu, kamēr gatavojām šo zinu, esam to jau ne tikai safilējuši, bet arī sacepuši un gardām mutēm notiesājuši. Varen labi!

Labu apetīti visiem, kam vakariņas, un uz tikšanos virtuālajos stāstos jau atkal pēc pāris dienām.

Jūsu komanda!


Loading Conversation