LBMA Logo

R2 komandas ierašanās sākas ar tikšanos Lisabonā, kur Nilonus lidostā sagaida Lībča, lepni piestūrējot ar piķa melnu 2016.gada Audi. "Škodas vietā tikām pie A4," paziņo priekšnieks un aicina doties uz Sinešu, piebilzdams "bezkaunīgi mazs noskrējiens, vien 1000 km.... Uztinam?!"

160km palidoja vienā elpas vilcienā. Kamēr sastellējām navigāciju, nomaldījām ekstra 15km, kas braucējiem vainagojās ar šarmantām vakariņām mīlīgā ceļmalkrodziņā. Trāpījām siestas laikā. Kamēr vietējie sūca gliemežus, kas šeit tikpat populāri kā ķiplokgrauzdiņi Latvijā, mēs tikām pie bagātīga pusdienlaunaga. Neliela apūta, vietējais cerveja (lasīt kā alus) un esam atpakaļ uz ceļa. Vēl viens elpas vilciens un Sineša sagaida ar Rendez-Vous2017 ceļmalas baneriem, kas ik pēc pārsimts metriem sveicina ceļiniekus. Jūtamies gaidīti :-)


Noparkojam lepno Audi un, kāpjot ostā uz pontona, viegla tauriņu spārnu vēzienu kņudoņa sajūtama vēderā.... Saulē žūstošu jūraszāļu smārds, kuras atstāja Atlantijas bēgums, mūsos rada māju sajūtu, līdzīgi kā citiem omes svaigi cepti pīrāgi - esam mājās. Esam uz SPANIEL, kas mūs lepni un uzticami sagaida, izslējies saulrietā.

Sveicieni un apskāvieni ar komandu, kuras medusmucas idilli izjaucam ar savu ierašanos. Njā... Šis ir viens no vis"dīvainākajiem" mirkļiem - viena stāsta noslēgums un jauna stāsta sākums, kurš raisa citos skumjas, bet citos prieku.... Pielabināmies ar VinoVerde, kas mums kā jaunpienācējiem paņemts līdzi ciema kukulī. Izrādās neesam vienīgie, kas jūsmo par jaunā vīna garšu, kas te viena tramvaja brauciena vērtē - apbrīnojami! :-) Nelielas "mazās runas" un komandu integrācijas pasākums ved mūs pa pilsētas takām, lai kopīgi varam ieturēt vakariņas. Krogs pie kroga, bet mūsu izvēle krīt kāda vietējā ceļinieka Migela rekomendētā asketiskā krodzinā"Adega de Sines", kur laipni un viesmīlīgi šeptējas paši samnieki. Tikko ienākam iekšā, mūsu komandas biedrene Sigita tiek aicināta uz virtuvi, lai atrādītu uzkodu darinājumus un vaicā, vai būšot lāga.... Patīkami un personiskas viesmīlības ieaijāti saņemam pilnu servisu - vietējās pupiņu un sutinātas gaļas uzkodas kā starteris, kurus papildina bagātīgas vakariņas un vietējais baltvīns. Pie ieejas satiktais Migels, kurš turpina ar mums laipni runāties, rekomendē.... Paļaujamies un secinām, ka tas bija katra malka un kumosa vērts lēmums. Portugāļu viesmīlībai nav robežu - saņemam ne tikai ļīdzi ņemamo uzkodu uz jahtas palikušajam komandas biedram, bet arī vietējo liķieru ceļa kāju, kas visiem ir obligāta pirms došanās prom. Saimnieki laipni aicina uz cieņpilno mēriņu. Dāmām savs (maigi saldans), bet kungiem cits (kreptīgi rūgtens). Nedrīkstot jaukt! Kur nu vēl atteikt... :-) Vēl neliela kopbilde, sarunas zīmju valodā, jo viet3jie nerunā ne nieka angliski, līdzīgi kā mēs portugāļu valodā..... Vakars tuvojas noslēgumam. Pēc rindas apskāvienu ar viesmīlīgajiem saimniekiem dodamies mājup uzSPANIEL.


Trešdiena piezogas ar agriem rīta darbiem - Muris kopā ar Lībču un ar komandas biedru palīdzību, ieceļ glābšanas ekipējumu (jahtas plostu un glābšanas vestes) īrētajā transportā un daļa komandas dodas uz Lisabonu, ekipējuma sertificēšanu. Bet cita paliek, lai uzpucētu svētku ietērpā SPANIEL - turpinām līmēt borta uzlīmes, uzvelkam jauno svētku baneri un apliekam jauni-šūdināto grota coveru. Visiem darbu pilnas rokas, kas pamatīgi piesaista citu jahtu uzmanību un komplimentus. Lepojamies un visiem stāstām par Latvijas simtgadi un mūsu tautas rakstzīmju nozīmi caur vēstures līkločiem. Komandas jestrā darbošanās arī centrālo regates organizatoru uzmanību - Paul Bishop un Ross MacDonald reisu direktori ar prieku piestāj pie SAPNIEL un pārmij dažus vārdus ar komandu. Aicinām uzņemt
kopfoto, un #RDV2017 ar prieku atsaucas un saka, ka noteikti atnāks ciemos vēlāk. Izsaka komplimentus par komandas attieksmi, pieeju un svētku noformējumu.

Diena turpinās ierastās gaitās - citi gādā ēdamo, citi turpina aktīvi darboties pie jahtas tehniskajiem darbiem, bet citi arvien pucē SPANIEL, lai sveiktu nākamos komandas ierodamies un pirmā pārdzīšanas posma komandu svinīgi pavadītu. Tagad esam palikuši nelielā sastāvā, dāmas no Madeiras posma pametušas jahtu, bet sagaidījām Sintiju ierodamies šodien. Rīt vēl Reinis, Andris un Līga pārnāks mājās un R2 komanda būs pilnā sastāvā,lai sāktu pārgājienu uz Kanāriju salām, kur sveiksim ierodamies kapteini Juris Radus, lai šķērsotu Atlantijas okeānu.

Sveiciens no apvienotās Madeiras-Sineša un R2 Sineša-Bermuda komandas!

:-)


Loading Conversation