LBMA Logo

Sveicieni no Lervikas, Šetlandes salām. No Kirkhaven (Norvēģijā) ceļā tika pavadītas tikai 2 dienas. Pa ceļam komanda noķēra līdz pat 76 mezglu vēju, (labi joks, 22 mezgli, 3 & 6 pēcpusdienā, 76 bija tehniska ķibele). Ar pamatīgu lietusgāzi un nešpetniem viļņiem komanda pieveica visu ceļu līdz Lervikai, lai izvairītos no tuvojušās vētras.

Jaunākā komandas daļa jau paguva apskatīt pilsētu, nopirkt pastkartes un iziet pāris kalnainas vietas. Mēs tuvojošos bez vārda vētru nosaucām kāda no LBMA kapteiņu vārdiem. Varat minēt - kuru. Balvā vakariņas sveču gaismā ar kapteini Signi. Mēs nopietni.

Pa ceļam, protams neiztikt bez jokiem.

Komanda vēlējās uzlikt vētras foku, bet tas bija iepakots nepareizajā maisā. Tāpēc pēc cīniņa ar tā uzvilkšanu un secinājuma, ka tas ir nepareizais komanda bija nedaudz vīlusies.

Spārnotie teicieni:

Ulf: how is that sail different from the one you wanted? is it bigger or smaller?

Signe: It is shittier.

Ulf: oukkeiie

Ejot ārā no Kirkhaven tika pamanīts fenderis, tāpēc treniņa un fendera glābšanas nolūkā tika veikts glābšans manevrs un fenderis laimīgi šobrīd sargā Spaniel labo sānu Lervikā. Patiesībā arī kreiso, jo mums nulle kā ieradušies kaimiņi.

Kapteine Signe nedaudz pirms fendera glābšanas notikuma stāstīja, ka šādi manevri ar izmestiem fenderiem parasti tiek veikti uz Esprit klāja. Un neilgi pēc šī stāsta arī Spaniel fenderis aiz borta, tas radīja zināmas aizdomas, taču neviens nepieteicās kā vainīgais fendera pārmešanā pār bortu. We will never know.

Lervikā šobrīd atrodas vēl kāds latviešu kuģis, pie mums tikko kā atnāca latviešu izcelsmes zviedru jahtas Magnum Bonum (lielā bura) kapteine Silvija. Viņi dodas atpakaļ uz Zviedriju iespējams jau šovakar. Pēcāk aiziesim ciemos apskatīt latviešu jahtu. Viņi ir laipni aicināti vakariņās arī pie mums.

Kuģa kapteine Signe ar komandu devusies salas izpētē, kas iespējams aizvedīs uz industriālo pilsētas daļu, kur tiek gatavots vietējie darinājumi (i dzēriens, i kāda vilnas zeķe, nav zināms kāds industrilās ražošanas objekts ir koamndai padomā).

Nedaudz ieskatoties vēsturē.

Kirhaven komanda piestāja krastā un aizgāja izpētīt salu. Jaunākie komandas dalībnieki devās izpētīt vācu nocietinājumus, kur šobrīd ganās aitas. Tā runā, ka Hagasen kydtnbatteri nocietinājumu rasējumus sabiedrotajiem nodeva viens vietējais mežabrālis partizāns. Tātad varam secināt, ka vajag veselu ciemu, lai izaudzinātu sīci un menedžētu Spanielu, bet pietiek ar vienu vīru, lai norvēģu salās vācu onkuļi zaudētu varu. Salas izpētē tika atrastas arī avenes, un rūpīgi izvērtējot potenciālo gaisa piesārņojumu Kirkhaven ceļmalās, tika secināts, ka satiksme ir tik reta, ka avenes ir vēlams nodot kuģa komandai patērēšanai.

Vēlamies vērst uzmanību, ka jo vēlāk komanda atklāj iebiezinātā piena noslēpumus, jo labāk. Pēc tam, kad Ringla veica mārketinga triku ar iepakojuma maiņu, komandai ir jauna atkarība.

No ikdienas dzīves:

Ulfa maiņai gāja visgrūtāk, jo vienam no komandas jaunākajiem dalībniekiem piemetās jūras slimība un spītības dēļ zāles tika pielietotas ar nokavēšanos. Rezultātā tika apstiprinātas vecās labās zināšanas, ka vieta uz grīdas lieliski cietina raksturu un palīdz pārlaist vētrainu lidojumu pāri viļņiem.

Lietus novēršanai tika pielietotas cepures, Ulfa un Dārtas (svētība no iepriekšējā posma, paldies).

Ringla veiksmīgi ir apguvusi laundromātu pavēlnieces arodu, rūpējoties ne tikai par komandas, bet arī citu jahtu pārstāvju drēbēm, labprāt izžāvējot arī viņu drēbes.

Visa komanda ir nedaudz atkarīga no ingvera. Un banānu pankūkām. Citādi bez izmaiņām.

Aarhusā komandas Oman stipendiāti arī apskatīja Shabab Oman 2 kuģi. Zvanot Jurim tika secināts, ka jāmeklē zils konteinera, pēc pamatīgas izpētes Amanda Goddard tika atrasta uz Shabab Oman 2 kuģa.
Loading Conversation