LBMA Logo

Jau iepriekš tika ziņots, ka jahta Spaniel kapteiņa Reiņa Gedzuna vadībā, saskaroties ar spēcīgu vētru ceļā no Bermudu salām uz Bostonu, ASV turpināja ceļu uz finišu. Arī šoreiz Spaniel palika otrie uz ūdens, atpaliekot vien no somu jahtas Vahine. Pēdējā diennakts izvērtās sportiski azartiska, jo līdz pat finišam Spaniel sacentās ar citu sāncensi - Vācijas jahtu Peter von Danzig, kura bija ātrāka par Spaniel sacensību posmā R2: Sines - Kanāriju salas - Bermudu salas. Lai arī abas konkurējošās jahtas pārstāv D klasi - jahtas, kas piedalās sacensībās ar spinakeriem, bet Spaniel piedalās sacensībās C klasē - jahtām bez spinakeriem - līdzšinējā sāncensība parāda, ka Spaniel var godam cīnīties ar ļoti spēcīgiem sāncenšiem un uzrādīt arī lieliskus rezultātus. Jahta Vahine ir Swan 65 projekta jahta, turklāt tā ir pati pirmā Whitbread Round the World Race (1973) - jeb šodien pazīstmo Volvo Ocean Race sacīkšu - uzvarētāja; savukārt Peter von Danzig jahtas pieredzējušais kapteinis ir profesionāls meteorologs, kurš spējot pēc prognozes noteikt savas jahtas ātrumu jebkurā vietā uz kartes ar precizitāti līdz 0,2 mezgliem stundā un kurš vada ļoti ātru jahtu un pieredzējušu jauniešu komandu.

Pašreizējie pagaidu rezultāti liecina, ka Spaniel ir izcīnījusi pirmo vietu klasē un pašlaik vēl ir 6 kopvērtējumā, taču tie ir tikai provizoriskie dati, jo vējš pašlaik ir labvēlīgs jahtām un burinieki nevar doties tieši uz finišu, tāpēc tiem ir jāveic garas halzes, kas noteikti ietekmēs kopvērtējuma rezultātus, ja vien pretēji prognozēm vējš neiegriezīsies labvēlīgāk.


Ar nepacietību gaidām jaunākās ziņas no klāja un vēlam pēc iespējas ātrāk sasniegt Salem ostu, kurā būs pelnīta atpūta komandai.


Loading Conversation