LBMA Logo

Turpinās regate RDV-2017 Tall Ships Races un trešdaļa ceļa pāri Atlantijai jau aiz muguras un jahta Spaniel, kapteiņa Silarda Kamergrauža vadībā, ir atguvusi līderpozīciju apvienotajā C un D klases jahtu grupā pēc labotā laika. Neraugoties uz mainīgiem laika apstākļiem, kur mijas spēcīgas brīzes un lokāli bezvēja logi, pagājušo 24 stundu laikā Spaniel uzrādīja teicamu izrāvienu un samazināja atstarpi starp uz ūdens vienīgajai priekšā esošai jahtai Peter von Danzig līdz 55 jūras jūdzēm. Šis izrāviens atļāva arī palielināt distanci starp Spaniel un visu pārējo aiz muguras esošo floti. Ņemot vērā Laika korekcijas koevicientu Spaniel pašlaik atrodas 1.vietā starp C un D klases jahtām un 5 vietā kopvērtējumā.


Tikai krastā esošie var sekot flotes pārvietošanās ceļam on-line režīmā - pozīcijas un dati atjaunojas ik pēc 15 minūtēm. Komandas okeānā konkurē savā starpā nezinot un neredzot viens otra pozīcijas un apstākļus. Tā kā flote ir izklīdusi salīdzinoši plašā apkaimē, tad okeāna plašumi sagādā dažādus apstākļus komandām.

Ziņo kapteinis Silards: "Esmu nelielā panikā, visu laiku mūs noķer bezvēja bedres. Mēģinām aizmukt, bet nekādi nesanāk. Pa dienu bija super apstākļi - skrējām ar 8-9 mezgliem viegli, bet naktī atkal gandrīz stāvējām." (Red.: šo ziņu saņēmām šorīt, pirms krasta komanda sagatavoja kapteinim progresa ziņojumu par iepriekšējām 24 stundām, kuru rezultāti cerams iepriecinās un iedrošinās komandu turpināt cīnīties ar mainīgajiem apstākļiem).

Reisa direktors Paul Bishop šorīt publicēja sekojošu ziņu: “Two general strategies seem to be emerging. One group is tending to keep closer to the great circle (direct) route and the other is opting to sail a greater distance to the north which has been Rona IIs game plan for a number of days. The weather forecast into the next week continues to be complex and it is unclear which strategy will pay off.


Turpinam sekot #JahtaSpaniel gaitām regatē!

Iepriekšējā ziņa
Nākošā ziņa
Kategorijas
No topics.

Loading Conversation