LBMA Logo

Kā varu sākt burāt

Gribi burāt, bet nezini, kur? Gribi burāt, bet domā, ka tas ir dārgi? Gribi burāt, bet Tev šķiet , ka tas ir priekš izredzētajiem? Varbūt esi ar pieredzi, bet gribi padziļināt vai paplašināt savas zināšanas?


PATIESĪBĀ TAS IR TIK VIENKĀRŠI KĀ 1, 2, 3, 4!
  1. Piesakies komandā!
  2. Piedalies jahtas sakopšanas darbos!
  3. Mācies burāt treniņbraucienos,
  4. Apceļo pasauli buru laivā!
1. Piesakies komandā!

Pirmais, kas darāms, lai sāktu burāt, ir jādod ziņa, ka tas Tevi interesē. To var izdarīt divos veidos:

  • Atnākot uz jahtas pavasara sapulci - piedaloties sapulcē viena vakara laikā uzzināsi visu par iespējām burāt konkrētajā komandā, sajutīsi komandas garu un Tev būs iespēja iepazīstināt citu ar sevi.
  • rakstot e-pastu uz burat@lbma.lv – tiksi iekļauts komandas listē un turpmāk saņemsi visu aktuālo informāciju par plānotajiem pasākumiem, jahtas darbiem, treniņiem u.c.
  • Piesakoties komandā tu apņemies ievērot komandas noteikumus!

Burāšanas sezona ir no maija līdz oktobrim, līdz ar to labākais laiks, kad pieteikties komandā ir līdz aprīļa sākumam, bet noteikti nevajag atmest ar roku arī citā laikā.

2.Piedalies jahtas sakopšanas darbos!

Burāšana nav iespējama bez jahtas. Katra sezona tiek sākta ar tās sakopšanu, atjaunošanu un uzlabošanu, kurā piedalās visi komandas locekļi. Laiks, kas jāpavada remontam ir atkarīgs no jahtas vecuma, iepriekšējās sezonas piedzīvojumu intensitātes un nākamajā sezonā iecerētajiem izaicinājumiem. Uz jahtas Spaniel un citām LBMA sadarbības jahtām, Blue Jade un RO, katram komandas biedram ir jānostrādā 10 stundas. Darbi uz jahtām parasti notiek sākot ar 1.aprīli līdz brīdim, kad tās tiek ielaista ūdenī (parasti maija sākumā).

Darbi ir iespēja iepazīt komandu, sākt apgūt jahtas uzbūvi, kā arī pārbaudīt un parādīt savu ieinteresētību.

3.Mācies burāt treniņbraucienos!

Burāšanā teorija bez prakses ir tikai teorija. Lai apgūtu nepieciešamās zināšanas jahtas vadīšanā, navigācijā, meteoroloģijā, komunikācijā uz ūdens, rīcībā krīzes situācijās un izprastu sadzīvi uz jahtas, katram komandas loceklim ir jāpiedalās treniņbraucienos.

Treniņbraucieni notiek darbadienu vakaros vai sestdienās un svētdienās, no jahtas ielaišanas brīža ūdenī līdz iziešanai uz sacensībām, kā arī sezonas beigās, kad jahta atgriezusies Latvijā.

Treniņbraucienu apmeklējums nav obligāts, bet, ja vēlies burāt, tad formula ir - jo vairāk, jo labāk.

4. Apceļo pasauli buru laivā!

Ja būsi izrādījis interesi un iniciatīvu, ja pats priekš sevis būsi atklājis, ka ceļošana ar buru jahtu tevi interesē un aizrauj, varēsi pieteikties vienam vai vairākiem burāšanas posmiem sacensībās vai jahtas pārdzīšanas posmos. To varēsi darīt jau pirmajā gadā.