LBMA Logo
  • Suminām kapt. Uģi Kalmani 60 gadu jubilejā

Ziņas no borta
#
Sep 2, 2017, 8:31 AM
Vislielākais pārsteigums sekoja pašās apbalvošanas ceremonijas beigās, kad sacensību priekšnieks, pēc garām runām par valstu sadraudzības veicināšanu un internacionālas burāšanas kopienas stiprināšanu, izsauca mūs uz skatuvi un pasniedza visiespaidīgāko iespējamo balvu šajā regatē - The Friendship Trophy. Tiem, kas nezina, visi kuģi, kas piedalās regatē, pēc katra posma nobalso par draudzīgāko, komunikatīvāko un labāko atmosfēru radošo kuģi/komandu. Visas regates beigās vienam kuģim tiek piešķirta īpašā balva, kuras žūrijā ir bijuši tikai citi burātāji un kapteiņi.
#
Aug 27, 2017, 7:06 PM
24.augustā ap pusdienlaiku bijām ienākuši Šerburas marinā, bet tikām sagaidīti jau dažas jūdzes pirms marinas, kad mūs pa rāciju uzrunāja Francijas jūras drošības dienests un, piebraucot pie Spaniel ar dingiju, nāca ciemos uz borta, lai pārliecinātos, ka visi cilvēki un dokumenti ir kārtibā. Īsi pirms piestāšanas paspējām nedaudz padarboties ar sekstantu, ko mums ļoti laipni nodemonstrēja Dirks. Atgādināsim, ka sekstants ir ierīce, ko izmantoja navigācijai pirms bija pieejams GPS. Vakarā devāmies atvadu vakariņās franču gaumē, jo šis bija kapteiņa Silarda pēdējais vakars uz jahtas.
#
Aug 23, 2017, 7:04 AM
R5 divainā ģimenīte iekaro Anglijas Rietumus. Baguette, croisent, merci beaucoup - Francija, mēs nākam! Viesmīlīgajā Plimutā pavadījām piecas ar pusi dienas - pie tam paspējām veikt nepieciešamos remontdarbus un nu jau turam kursu uz Francijas Šerbūru. 19.augusta devāmies apskatīt Plimutu dienas gaismā - klīdām pa tās vecpilsētas ieliņām, devāmies pastaigā pa krastmalu, apmeklējām bāku, bet vakarā turpinājām ballēties. Paralēli radas doma, ka varētu iznomāt mašīnas un doties apskatīt Stonhendžu, ko katrs no mums simtiem reižu dzirdējis un redzējis windows darba galda attēlā.
#
Aug 21, 2017, 1:30 PM
Jā, jā - tieši šādas ir komandas pēc finiša emocijas. Finiša līniju šķērsojam 18.augusta rīta plkst.04.06 UTC, visiem komandas biedriem simboliski uzliekot roku uz stūres. Pirms finiša dienu aizvadījām relatīvi mierīgos laikapstākļos salīdzinājumā ar iepriekšējam dienām. Ļoti cītīgi mēģinājām izrēķināt un saprast, cik tālu vai tuvu ir mūsu sāncenši un vēl maksimāli piedzīt pēdējās jūras jūdzes, gājām ar vidējo ātrumu 8.5-8.7kts.
#
Aug 17, 2017, 12:54 PM
16.augustā plkst.12.30UTC navigācijas iekārtas rāda, ka līdz finiša līnijai ir atlikušas vien 315 jj., bet par visu pēc kārtas. Jau likās, ka par 14.augusta notikumiem viss atstāstīts, bet vakars izradījās notikumiem bagāts. Pirmkārt, pēcpusdienā konstatējam, ka ir aizdambējusies tualete. 15.augusta pēcpusdienā strauji palielinājās vēja ātrums, brīžiem iepūšot līdz 30-35kts. No pusdeviņiem ejam tikai ar grotu, vidējais ātrums 8kts. Tumšs, slapjš, ēdam griķus, mēģinājām atpūsties. Stūrmaņi ik pa brīdim ķēra kādu vilni sejā.
DATI no YellowBrick

Iespējams burāt arī uz citām jahtām un buriniekiem TSR 2018

SailOnBoard

Reisu kalendārs

iCal

Spaniel rezultāti Tall Ships Races 2018


Posmā Race 1 kapteiņa Ivo Ivanova vadībā tika izcīnīta:

  • Trešā vieta - C klasē (modernās jahtas bez spinakeriem)

Sporta sacensībās Esbjerg Spaniel komanda izcīnja

  • Pirmo vietu volejbola turnīrā.

Posmā Race 2 kapteiņa Edgara Matīsa vadībā tika izcīnīta

  • Line Honours - ātrākā buru jahta, kura pirmā šķērsoja finiša līniju

Sezonas kopvērtējumā Spaniel ieguva:

  • Bermuda Cup - ātrākā buru jahta visā sezonā, jeb īsākais kopējais distancē pavadītais laiks

Eksprezidentes Vairas Vīķes-Freibergas ceļa vārdi un laba vēlējumi komandai

60 sekunžu ieskats burāšanā uz jahtas "Spaniel"