LBMA Logo

PROJECTSWATCH LEADERS ERASMUS+
WATCH LEADERS FOR BETTER SAIL TRAINING

Project “WATCH LEADERS FOR BETTER SAIL TRAINING!” is a partnership project from January 2021 to December 2022 between 3 sail training organizations: Sail Training Association Latvia (STA Latvia – applicant), Sail Trainees of Finland (SNUPU) and ATYLA International Training Ship Foundation (Spain).

The project aimed to promote education in and through sailing sports with a special focus on skills development for Watch Leaders in sail training programs. On most sail training ships Watch Leaders are an essential element in sail training programs as they are the bridge between the professional crew (captain, watch officer) and the trainees. So it is important to develop their competencies in delivering the essential knowledge and skills, teaching and working with the group on board.

The project's main result is that the three partner organizations have increased sail training capacity and quality, developed and improved their own watch leader programs, and trained more watch leaders. As a result of the project, 3 local watch leader programs have been developed and about 30 Watch Leaders and crew members from all partner organisations are trained during the national and international training program.

To reach the project’s aim, in the past two years, the partners have analysed the existing watch leader training programs in each partner organisation, exchanged experience in sail training, and implemented four international experience exchange and sail training meetings on different ships.Local watch leader programs and methodology materials for further watch leader program improvement have been developed.

During the project, several methodology materials have been developed that are collected and made publicly available as a resource to support also other sail training organizations in their watch leader training:

●a detailed skills checklist for self-guided sail training for different experience levels – from beginners to watch leaders. The check-list helps to evaluate one’s existing knowledge about the sailboat and sailing process, set clear goals as well as shape and deepen the practical sail training process;

●day-long challenge for Watch Leaders - independently develop a route, prepare for a passage, manage the sailboat and crew, and deal with simulated emergency situations on board while the captain is staying “invisible” with an in-depth evaluation and feedback afterwards.

●Booklet “from gasti to deckhand” (available in English and Finnish) and videos corresponding to suitable modules within the booklet. The main purpose of the training booklet and videos is to serve the Snupu mentors in their path to becoming deckhands

●Informative welcome material for first-time participants and watch leaders on Atyla ship, as well as crew training videos.

Created materials are available in a shared google Drive folder.

Project WATCH LEADERS FOR BETTER SAIL TRAINING was implemented with the support of the European Union program Erasms+ sportsJahta SPANIEL piedalās regatē pāri Atlantijas okeānam

Latvijas Burāšanas mācību asociācija (LBMA) 2017.gadā uzsāk LATVIJAS – jūras un piedzīvojumu lielvalsts – simtgades svinības un ar jahtu SPANIEL piedalās starptautiskajā regatē Rendez-Vous 2017 Tall Ships Regatta. Komandas patronese burāšanas entuziastu sacensībās ir Latvijas eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

Ceļojumā pāri Atlantijas okeānam un pasākumos ASV un Kanādā jahtas SPANIEL komanda vēstīs par Latviju kā uzņēmīgu, drosmīgu, iedvesmojošu un pasaulē atpazīstamu jūras valsti. Ceļā komanda dosies īpašos Latvijas valsts simtgades burāšanas “tautas tērpos” un uz Kanādu nogādās sveicienu dzimšanas dienā un aicinās uz Latvijas valsts simtgades svinībām.

Dalība šajā regatē ir vēsturisks notikums LBMA un Latvijai, jo pēc valsts neatkarības atjaunošanas SPANIEL ir otrā Latvijas jahta, kura piedalās šajās sacensībās. Pirms 25 gadiem to vēl ir paveikusi jahta Bravo.

Latviešu dalība regatē Rendez-Vous 2017 Tall Ships Regatta ilgs 4 mēnešus – no 1.maija, kad Sinešā, Portugālē tiek dots starts 2. sacensību posmam, līdz 3.septembrim, kad regates dalībnieki finišēs Havrā, Francijā.

Jahta SPANIEL regatē noburās 7000 jūras jūdzes, 2 reizes šķērsojot Atlantijas okeānu. Komanda ceļojuma gaitā piestās 6 valstīs – Sinešā Portugālē, Kanāriju salās Spānijā, Lielbritānijas aizjūras teritorijā Bermudu salās, Bostonā ASV, vairākās ostās Kanādā un visbeidzot finišēs Havrā Francijā. Regates sacensību, kruīza un jahtas SPANIEL pārdzīšanas posmos kopumā piedalās ap 60 burātāji kapteiņu Jura Radus, Jura Austriņa, Reiņa Gedzuna, Ivo Ivanova un Silarda Kamergrauža vadībā.

Regates kulminācija ir gaidāma Kvebekā 18.–23.jūlijā, kur uz Kanādas Konfederācijas 150 gadus svinībām ieradīsies apmēram 40 buru kuģi un jahtas ar vairāk nekā 3000 burātājiem no Eiropas un Amerikas. Jahtas SPANIEL komanda līdz ar tās patroneses Vairas Vīķes-Freibergas laba vēlējumiem nogādās Kanādai sveicienu dzimšanas dienā un aicinās uz Latvijas valsts simtgades svinībām.

Jahta SPANIEL un tās komanda regatē piedalās īpašos Latvijas valsts simtgades burāšanas “tautas tērpos”. Iedvesmojoties no mākslinieces Diānas Potapovas darbiem ar senlatviešu rakstu un mūsdienu viedzīmju saspēli, jahtas SPANIEL komandas biedres arhitekte Elīna Upe un māksliniece Dace Jēkabsone ir radījušas tematisku jahtas noformējumu un T-kreklu dizainu, lai Latvijas komanda būtu pamanāma buru parādēs un svētku gājienos cauri pilsētām, vēstot pasaulei par Latvijas valsts simtgadi.

Jahtas SPANIEL komanda vēlas dalīties savā piedzīvojumā, tādēļ aicina ārvalstīs dzīvojošos latviešus uz 6 radošiem pasākumiem Bostonā, ASV un vairākās ostās Kanādā. Tā ir iespēja kopā ar latviešu burātājiem ieskandināt Latvijas valsts simtgadi un uzzināt par komandas dzīvi uz jahtas. Vairāk informācijas un pieteikšanās ŠEIT.

Šajos pasākumos latvieši Latvijā, Amerikā un Kanādā varēs saņemt un nosūtīt īpašas Latvijas valsts simtgadei veltītas jahtas SPANIEL pastkartes. Pastkaršu fotogrāfiju autors ir jahtas SPANIEL komandas biedrs, Fujifilm fotogrāfs Andris Kozlovskis. Fotogrāfijas ir tapušas gadsimtu senā cianotipijas tehnikā un gumijas dihromāta drukā.

Ceļojums pāri Atlantijas okeānam simboliski vēsta jahtas SPANIEL komandas redzējumu par Latviju uzņēmīgu, drosmīgu, dinamisku, radošu, iedvesmojošu un pasaulē atpazīstamu jūras valsti. Tāpat komanda vēlas atgādināt, ka Latvijas krastus 498 km garumā apskalo Baltijas jūra, kurai visos laikos ir bijusi īpaša nozīme mūsu valsts attīstībā.

Pēc atgriešanās Latvijā jahtas SPANIEL komanda pulcēs Latvijas jūras piekrastes pašvaldību jauniešus 9 tematiskos pasākumos, stāstot par regatē piedzīvoto un aicinot kopīgiem spēkiem domāt par Baltijas jūras piekrastes attīstību.

Jahtas SPANIEL dalību regatē Rendez-Vous 2017 Tall Ships Regatta atbalsta Kvebekas pilsētas pašvaldība, SIA Baltic Ropes un SIA Gandrs, kā arī jahtas SPANIEL komandas burātāji. Jahtas noformējums, burātāju tērpi un suvenīri ir tapuši, kā arī pasākumi tiek organizēti ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu projekta "Sapnis par Atlantiju // Baltijas jūraszīmes" ietvaros.

Sekojiet LBMA un jahtas SPANIEL piedzīvojumiem arī Facebook un Instagram! #LBMA un #JahtaSPANIEL


Baltijas burātāju un mākslinieku starptautiskā jauniešu iniciatīva youthSAIL4creativity100

Starptautiskā jauniešu iniciatīva "youthSAIL4creativity100" ir iespēja Latvijas, Igaunijas un Lietuvas jauniešiem aktīvā un radošā veidā izzināt Baltijas jūras vēsturi un burāšanas kultūru un kopīgiem spēkiem radīt mākslas izstādi ar vēstījumu Baltijas valstu simtgadei.

Projektā jaunieši ar neformālās izglītības palīdzību attīstīs gan tehnisko, gan radošo domāšanu, jo divas paralēlās projekta aktivitātes ir burāšana un radošās darbnīcas.

Jūlija beigās ir plānota partneru sagatavošanās tikšanās, kas notiks regates Tall Ships Races 2017 laikā Klaipēdā, Lietuvā. Partneri gatavosies projekta galvenajam pasākumam, kā arī tiksies ar dažādām organizācijām, lai uzzinātu, kā ar jauniešiem strādā kolēģi uz citiem buru kuģiem un jahtām.

Projekta centrālais pasākums notiks Latvijā no 16. līdz 27. augustam. Šajā pasākumā 26 Latvijas, Lietuvas un Igaunijas jaunieši vecumā no 18 – 30 gadiem, kurus aizrauj māksla un burāšana, ar trīs burāšanas mācību jahtām apceļos Latvijas jūras robežu no Liepājas līdz Salacgrīvai. Tā būs iespēja izpētīt Baltijas jūras piekrastes kultūru dažādību, Baltijas valstu vēsturi un jūras ietekmi Baltijas valstu attīstībā 100 gadu garumā. Izziņas ceļojumā jaunieši dosies ar Lietuvas jahtu Odiseja un Igaunijas jahtām ST IV un Vesta, un viņus pavadīs jahtu kapteiņi un projekta atbalsta personas.

Latvijas ostās jaunieši paši organizēs dažādas radošās darbnīcas, kuru laikā tiks radīta mākslas izstāde. No 2017.gada novembra līdz 2018. gada maijam izstāde apceļos visas trīs Baltijas valstis kā jauniešu dāvana un vēstījums Latvijas, Igaunijas un Lietuvas simtgadē.

Apburājot Latvijas jūras robežu un kopīgi radot mākslas izstādi, jaunieši attīstīs tādas mūžizglītības kompetences kā matemātiskās prasmes un pamatprasmes dabaszinībās un tehnoloģijās, saziņa svešvalodā, kultūras izpratne un izpausme, kā arī uzņēmējdarbība un pašiniciatīva. Projekta gatavošanās notiek tiešsaistes vidē, attīstot jauniešos digitālās un sociālās prasmes, strādājot starptautiskā komandā. Aktivitātes tiek īstenotas, izmantojot neformālās izglītības metodes.

Septembrī notiks arī 3 vienas dienas burāšanas pasākumi jauniešiem lokālā mērogā – pa vienam katrā partnervalstī, lai radošā veidā iesaistītu burāšanā vēl vairāk jauniešus. Savukārt 2018. gada maijā Igaunijā ir plānots projekta izvērtēšanas un noslēguma pasākums, kurp Latvijas un Lietuvas dalībnieki dosies ar Latvijas burāšanas mācību jahtu Spaniel.

Projekts oficiāli sākas 31. maijā, un tā ilgums ir viens gads. Projektu realizē Latvijas Burāšanas mācību asociācija sadarbībā ar STA Estonia (Igaunija) un Vilniaus skautu centras (Lietuva) programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā (KA2)” ietvaros.


Jaunatnes darbinieku apmācība SAIL4youth Baltijas jūrā 2016


No 10. – 19. jūnijam LBMA realizēja starptautisku burāšanas un neformālās izglītības apmācību projektu SAIL4youth, kurā 20 jaunatnes darbinieki, izglītotāji, treneri un jauniešu līderi no 7 valstīm 10 dienas praksē apguva burāšanu un āra dzīves, neformālās, pieredzes un piedzīvojumu izglītības iespējas jaunatnes darbā.

Apmācību dalībnieki attīstīja savas burāšanas prasmes un pētīja burāšanas kā mācīšanās metodes pielietošanas iespējas jaunatnes darbā un neformālajā izglītībā, strādājot ar dažādām mērķa grupām. Apmācību programma norisinājās gan krastā, gan jūrā, un tā deva iespēju dalībniekiem apgūt praktiskas iemaņas jauniešu burāšanas projektu realizēšanā.

Apmācības SAIL4youth vadīja divi neformālās izglītības treneri – projekta iniciatore un jahtas SPANIEL burāšanas komandas pārstāve Sintija Lase un piedzīvojumu ekspedīciju vadītājs Māris Resnis. Praktiskā burāšanas apguve jūrā notika pieredzējušu kapteiņu vadībā – kopā ar jahtas SPANIEL kapteini Reini Znotiņu un jahtas LIETUVA kapteini Osvaldas Kudzevicius. Apmācības laikā ar divām burāšanas mācību jahtām SPANIEL un LIETUVA tika veikts maršruts Ventspils – Romasāre (Igaunija) – Pērnava (Igaunija) – Salacgrīva – Roja – Ventspils.

Starptautisko apmācību projektu SAIL4youth ar Eiropas Savienības programmas „Erasmus+: Jaunatne darbībā” atbalstu realizēja Latvijas Burāšanas mācību asociācija sadarbībā ar Lietuvas sporta klubu Ostmarina un projekta partneriem vēl piecās Eiropas valstīs: Polijas jahtklubu – Varšava, Simuna Naisteklubi no Igaunijas, Olde Vechte no Nīderlandes, Fundação Bracara Augusta no Portugāles un Outward Bound no Horvātijas.

Starptautiskais apmācību projekts SAIL4youth bija nākamais solis burāšanas kā mācību metodes attīstībā jaunatnes darbā pēc apmācību projekta SAIL4entrepreneurSHIP realizēšanas 2015.gada augustā. Gan aizvadītajā gadā, gan šogad apmācībām pieteicās vairāk nekā 70 dalībnieku.

Projektu Facebook mājas lapa SAIL4youth.

TV sižets par projekta norisi: ŠEIT


Burāšanas stāstu vakars

Aprīļa noslēgumā viesmīlīgajās kafejnīcas "Buberts" telpās tika aizvadīts Latvijas Burāšanas mācību asociācijas organizēts "Burāšanas stāstu vakars", kas tapa kopā ar jahtas Spaniel komandu un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu projekta „LBMA jauniešu programma” ietvaros. Visiem interesentiem, kuri izvēlējās pievienoties vakaram, bija iespēja noklausīties 7 dažādus stāstus par burāšanu. Kā vēlāk atklāja kafejnīcas vadītāja, stāsti bija tik piesātināti un dažādi, ka vienā vakarā tika satilpinātas septiņas pirmdienas.

Kā pirmā uzstājās Anita Apele, kura pastāstīja par savu burāšanas pieredzi, pirms diviem gadiem pirmo reizi kāpjot uz Krievijas buru kuģa "Shtandart". Otrs stāsts, kas tika piedāvāts auditorijai, bija par, iespējams, labāko ceļošanas veidu pasaulē - burāšanu, kuru koķeti vēstīja klausītājiem Līna Lazdiņa, kas burāšanu iepazina pirms 7 gadiem. Vakara turpinājumā Juris Austriņš, kurš burā četrus gadus un ir ieguvis buru atpūtas kuģu vadītāja apliecību, pastāstīja par uzvaras garu un dažādām iespējām piedalīties sacensībās arī tepat Latvijas ūdeņos. Reinis Gedzuns, būdams vien 24 gadus jauns, pārsteidza viesus ar stāstu par savu burāšanas pieredzi, kurai nodevies ir kopš bērnības, un iegūto kapteiņa kvalifikāciju. Pieredzējusī projektu vadītāja un starptautisku apmācību organizatore Sintija Lase stāstīja par to kā savienot sākotnēji šķietami nesavienojamo - burāšanu un uzņēmējdarbību, pērn organizējot apmācības SAIL4entrepreneurSHIP. Bet uzreiz pēc tam sapņaini iedvesmoja klausītājus sākt burāt arī pieredzes bagātais jahtas Spaniel kapteinis Juris Radus, stāstot par 2017.gada Spaniel sapni par Atlantiju, piedaloties The Tall Ships Races regatē. Noslēgumā par iespējām burāt ikvienam stāstīja Latvijas Burāšanas mācību asociācijas valdes priekšsēdētājs Uģis Lībietis, kas ir viens no organizācijas pamata stūrakmeņiem un pateicoties kuram esam piedzīvojuši varenās regates ienākšanu arī Rīgas ostā'pirms 3 gadiem.

Kopumā pasākumā piedalījās vairāk nekā 50 dalībnieki, kuri aktīvi uzdeva jautājumus un interesējās par iespējām pievienoties komandai un sākt burāt.

Ieskats pasākuma norisē.LBMA JAUNIEŠU PROGRAMMA UN FOTO IZSTĀDE „JAHTAS SPANIEL SAJŪTU JŪRA”

No 25.marta līdz 3.aprīlim Rīgā tirdzniecības centrā Galerija Centrs apskatāma foto izstāde par burāšanu „Jahtas SPANIEL sajūtu jūra”.

Izstādes mērķis ir pastāstīt plašākai sabiedrībai par tāljūras burāšanu uz vienas no Latvijā pazīstamākajām jahtām – SPANIEL – un popularizēt burāšanu kā aktīvu, visiem pieejamu brīvā laika pavadīšanas veidu, īpaši uzrunājot jauniešus un aicinot tos izbaudīt arī sacensību garšu, piedaloties pasaulē lielākajā jahtu un burukuģu regatē The Tall Ships Races.

Izstāde ir daļa no Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstītā projekta „LBMA jauniešu programma”, kura ietvaros tika izstrādāts LBMA piedāvājums jauniešiem, radīti informatīvi materiāli, uzlabota LBMA mājas lapa un organizētas citas aktivitātes jauniešu auditorijas iesaistei burāšanā.

STARPTAUTISKAS NEFORMĀLĀS IZGLĪTĪBAS APMĀCĪBAS PAR BURĀŠANU KĀ METODI JAUNATNES DARBĀ

20 jaunatnes darbinieki un līderi no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas ar divām mācību buru jahtām (Spaniel un Lietuva) 2015.gada augustā veica divu nedēļu mācību pārgājienu maršrutā Liepāja (Latvija) – Klaipēda (Lietuva) – Visbija (Zviedrija) – Romasāre (Igaunija) – Ventspils (Latvija).

Projekta SAIL4entrepreneurSHIP laikā gan krastā, gan jūrā notika aktīva burāšanas, piedzīvojumu izglītības un uzņēmējdarbības apmācība. Dalībnieki pētīja burāšanas iespējas neformālajā izglītībā un darbā ar jauniešiem, lai attīstītu uzņēmējdarbības kompetenci.

Projekts tika īstenots ar ES programmas „Erasmus+ Jaunatne darbībā” finansiālu atbalstu un tas bija nozīmīgs solis Baltijas jaunatnes darbinieku un burātāju kopienu ciešākai sadarbībai nākotnē, lai aizvien vairāk jauniešiem sniegtu iespēju burāt un pilnveidoties.

Projekta noslēgumā Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā, kā arī partneru organizācijās Lietuvā un Igaunijā bija apskatāma fotogrāfiju izstāde par dalībnieku iespaidiem un apmācībās gūtajām atziņām.

Kā mēs burājām uzņēmējdarbību mācīties (video)

BURĀŠANAS APMĀCĪBA JAUNIEŠIEM AR IEROBEŽOTĀM IESPĒJĀM UZ BURINIEKA TENACIOUS SADARBĪBĀ AR LIELBRITĀNIJAS LABDARĪBAS FONDU JUBILEE SAILING TRUST

Burāšanas apmācība jauniešiem ar ierobežotām iespējām uz burinieka Tenacious sadarbībā ar Lielbritānijas labdarības fondu Jubilee Sailing Trust LBMA sadarbībā ar „Fondu Nāc līdzās!” 2015.gadā deva iespēju Rīgas Stradiņa universitātes Komunikācijas fakultātes studentei, integratīvās mākslas festivāla „Nāc līdzās!” ilggadējai dalībniecei Diānai Ponaskovai un Rīgas Pedagoģijas Izglītības un vadības akadēmijas studentei Montai Lingbērziņai piedalīties deviņu dienu ilgās burāšanas mācībās Kanāriju salās uz Lielbritānijas labdarības fondam Jubilee Sailing Trust piederošā burinieka Tenacious. Tenacious ir viens no diviem buru kuģiem pasaulē, kuri pielāgoti personām ar kustību traucējumiem.

2013. gadā starptautiskās burāšanas mācību regates Tall Ships Races laikā, kas viesojās arī Rīgā, uz Tenacious burāja vēl viena jauniete no Latvijas – Anna Kenne pārstāvēja biedrību „Latvijas Bērniem ar Kustību Traucējumiem”.

Lasīt vairāk

JAUNIEŠU BURĀŠANAS PIEREDZES APMAIŅA UZ CITU VALSTU BURU KUĢIEM UN LAIVĀM

Burāšanas mācību jahta Spaniel jau kopš 1998.gada ik gadu piedalās starptautiskajā regatē „Tall Ship Races”. Regates ietvaros komandas jauniešiem ir bijusi iespēja atsevišķos burāšanas posmos doties pieredzes apmaiņā uz citām jahtām un buru kuģiem. Gadu gaitā izveidojusies veiksmīga sadarbība un notikusi šāda dalībnieku apmaiņa ar Krievijas buru kuģi MIR, jahtu Esprit, fregati Shandart u.c.

Ja tu vēlies iegūt savu pirmo burāšanas pieredzi uzreiz uz kāda no lielajiem buriniekiem, bet nezini, kā to izdarīt, sazinies ar mums – mēs tev palīdzēsim!
Vai arī iepazīsties ar regates dalībniekiem Sail Training International mājaslapā, atrodi sev tīkamāko kuģi un sazinies ar to. Varbūt tieši Tu kļūsi par kāda kuģa komandas locekli!
Kuģu datu bāze pieejama šeit http://www.sailtraininginternational.org/vessels/vessel-database