LBMA Logo

Stāstu vakars kafejnīcā "Buberts"

Aprīļa noslēgumā viesmīlīgajās kafejnīcas "Buberts" telpās tika aizvadīts Latvijas Burāšanas mācību asociācijas organizēts "Burāšanas stāstu vakars", kas tapa kopā ar jahtas Spaniel komandu un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu projekta „LBMA jauniešu programma” ietvaros. Visiem interesentiem, kuri izvēlējās pievienoties vakaram, bija iespēja noklausīties 7 dažādus stāstus par burāšanu. Kā vēlāk atklāja kafejnīcas vadītāja, stāsti bija tik piesātināti un dažādi, ka vienā vakarā tika satilpinātas septiņas pirmdienas.

Kā pirmā uzstājās Anita Apele, kura pastāstīja par savu burāšanas pieredzi, pirms diviem gadiem pirmo reizi kāpjot uz Krievijas buru kuģa "Shtandart". Otrs stāsts, kas tika piedāvāts auditorijai, bija par, iespējams, labāko ceļošanas veidu pasaulē - burāšanu, kuru koķeti vēstīja klausītājiem Līna Lazdiņa, kas burāšanu iepazina pirms 7 gadiem. Vakara turpinājumā Juris Austriņš, kurš burā četrus gadus un ir ieguvis buru atpūtas kuģu vadītāja apliecību, pastāstīja par uzvaras garu un dažādām iespējām piedalīties sacensībās arī tepat Latvijas ūdeņos. Reinis Gedzuns, būdams vien 24 gadus jauns, pārsteidza viesus ar stāstu par savu burāšanas pieredzi, kurai nodevies ir kopš bērnības, un iegūto kapteiņa kvalifikāciju. Pieredzējusī projektu vadītāja un starptautisku apmācību organizatore Sintija Lase stāstīja par to kā savienot sākotnēji šķietami nesavienojamo - burāšanu un uzņēmējdarbību, pērn organizējot apmācības SAIL4entrepreneurSHIP. Bet uzreiz pēc tam sapņaini iedvesmoja klausītājus sākt burāt arī pieredzes bagātais jahtas Spaniel kapteinis Juris Radus, stāstot par 2017.gada Spaniel sapni par Atlantiju, piedaloties The Tall Ships Races regatē. Noslēgumā par iespējām burāt ikvienam stāstīja Latvijas Burāšanas mācību asociācijas valdes priekšsēdētājs Uģis Lībietis, kas ir viens no organizācijas pamata stūrakmeņiem un pateicoties kuram esam piedzīvojuši varenās regates ienākšanu arī Rīgas ostā'pirms 3 gadiem.

Kopumā pasākumā piedalījās vairāk nekā 50 dalībnieki, kuri aktīvi uzdeva jautājumus un interesējās par iespējām pievienoties komandai un sākt burāt.