LBMA Logo

MŪSU ATBALSTĪTĀJI

Mēs pateicamies visiem mūsu atbalstītājiem un aicinām kļūt par Latvijas Burāšanas mācību asociācijas un jahtas SPANIEL atbalstītāju

BTA

AAS “Baltijas Transporta Apdrošināšana” kopš 1999.gada veic jahtas apdrošināšanu burāsanai ar jauniešiem (sailing with trainees)

BTA Logo


RD uz Spaniel

Pateicamies Rīgas Domes izglītības, kultūras un sporta departamentam par sniegto atbalstu programmas "Jaunatnes organizāciju kapacitātes stiprināšanal" ietvaros, gan, izstrādājot šo mājaslapu, gan palīdzot popularizēt burāšanu kā aktīvu brīvā laika pavadīšanas veidu, īpaši jauniešu vidū.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments


SaulrietsSIA Hanza ekspedīcija nodrošina ilggadīgu finansiālu atbalstu jauniešu dalībai regatē Tall Ships Races.

SIA Hanza ekspedīcija


SIA Magistr


SIA MAGISTR tauvas mūs droši noturējušas ostās visos laika apstākļos.

SIA Magistr


TSR 2012 Rīgā

LBMA un Rīgas brīvostas sadarbība aizsākās jau 2003. gadā, kad kopīgi tika organizēta Cutty Sark Tall Ships Races regate Rīgā. Šī sadarbība turpinājās arī, gatavojoties Tall Ships races uzņemšanai Rīgā 2013. gadā. LBMA arī saka paldies brīvostai par piešķirtajām telpām LBMA un jahtas SPANIEL sapulču rīkošanai!

Rīgas Brīvostas pārvalde


kadetes un kapteinis

2015. gada sākumā, pateicoties Latvian Shipping Company Ships Management un prāmju kompānijai Stena Line, Latvijas Burāšanas mācību asociācijai sadarbībā ar fondu "Nāc Līdzās!" izdevās noorganizēt burāšanas projektu, kura laikā uz britu mācību burinieka "Tenacious" savu pirmo burāšanas pieredzi ieguva divas jaunietes no Latvijas - Monta un Diāna. "Tenacious ir viens no tikai diviem buriniekiem pasaulē, kurš īpaši pielāgots cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un kustību traucējumiem.

Latvijas Kuģniecība

Stena Line

Fonds "Nāc līdzās!"


Erasmus+

Pateicoties Eiropas Savienības Izglītības, jaunatnes un sporta programmai "Erasmus+" un Jaunatnes Starptautisko programmu aģentūrai, LBMA kopā ar partneriem citās valstīs ir saņēmusi finansiālu atbalstu, lai realizētu apmācības jaunatnes darbiniekiem par burāšanu kā metodi jaunatnes darbā un uzņēmējspēju attīstībā.

Erasmus+Latvijas Burāšanas mācību asociācija aicina atbalstīt jahtas SPANIEL dalību The Tall Ships Races 2016.gada mācību burāšanas sezonā un kļūt par vēsturiska burāšanas ekspedīcijas “Latvieša sapnis par Atlantiju” atbalstītāju jau 2017.gadā.

Jahta SPANIEL ir vienīgā Latvijas okeāna klases jahta, kura kopš 1998.gada piedalās pasaulē lielākajās Starptautiskās burāšanas mācību organizācijas Sail Training International organizētajās ikgadējās mācību regatēs The Tall Ships Races. Līdz šim SPANIEL uzrādījusi teicamus rezultātus, kļūstot par visbiežāk uz goda pjedestāla kāpušo komandu, saņemot 19 godalgas 44 sacensību posmos.

Kopš 1998.gada ar mācību jahtu SPANIEL burāšanas prasmes ir apguvuši vairāk nekā 400 jaunieši, no kuriem 15 kļuvuši par jahtu kapteiņiem. Jauniešu apmācība un to iesaiste mācību regatēs ir bijis ne tikai SPANIEL līdzšinējais mērķis, bet arī nosacījums dalībai The Tall Ships Races, jo vismaz pusei no komandas ir jābūt vecumā no 15 līdz 25 gadiem.

The Tall Ships Races ir pasaulē lielākā jahtu un vēsturisko burinieku regate un otrs lielākais sporta pasākums apmeklētāju skaita ziņā aiz Olimpiskajām spēlēm. Katrā no regates ostām trīs dienu ilgo pasākumu parasti apmeklē no 500-t tūkstošiem līdz vairākiem miljoniem cilvēku.

LBMA un SPANIEL mērķis ir popularizēt burāšanas sporta veidu un padarīt to pieejamu ikvienam interesentam. Tieši tāpēc arī nākamajā gadā plānojam piedalīties Tall Ships Races 2016 regatē. Taču papildus tam jahtas SPANIEL komanda ir apņēmusies par godu Latvijas 100. jubilejai atkārtot arī 1980. gadā SPANIEL veikto transatlantisko reisu un piedalīties Rendez-vous 2017 Tall Ships Regatta. Tā būtu pirmā reize, kad transatlantiskā regatē piedalītos jahta zem Latvijas karoga un ar 12 cilvēku komandu, kurā puse no dalībniekiem būtu jaunieši vecumā no 15 līdz 25 gadiem.

Lai pieteiktu sevi nākamās sezonas cīņai par godalgotām vietām tepat Eiropas ūdeņos un dalībai okeāna ekspedīcijā “Latvieša sapnis par Atlantiju” 2017.gadā, SPANIEL ir nepieciešams Jūsu atbalsts jahtas sagatavošanai, remontdarbiem un aprīkošanai, kas aplēsts EUR 48 000 apmērā.

Līdzekļi tiks ieguldīti jahtai nepieciešamos remonta darbos, lai to sagatavotu ekspedīcijai. SPANIEL ir būvēts 1979.gadā, tāpēc jahta ir jāaprīko ar glābšanas inventāru atbilstoši Sail Training International augstajām drošības prasībām. Tāpat sacensību laikā nepieciešams nodrošināt satelīta sakarus gan 2017.gada regates laikā, gan atgriežoties atpakaļ Eiropā. Par šiem līdzekļiem tiks nodrošināta arī 35 jauniešu dalība okeāna mācību regatē 2017.gadā, kā arī tiks veiktas potenciālo ekspedīcijas dalībnieku apmācības jau nākamajā 2016.gada sezonā. Tiks nodrošināta arī jahtas komandu maiņas 7 ostās.