LBMA Logo

Šeit apkopotas atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem.


Kad tiks pieņemts gala lēmums par posmu komandām Aktuālās sezonas reisiem?

Gala lēmums tiks pieņemts nedēļas laikā pēc jahtas ielaišanas ūdenī (vēlākais līdz 25. maijam), pēc tam kad kapteinis Vilnis būs apkopojis nostrādātās stundas. Reisu kapteiņi izskatīs šos datus un uz to pamata pieņems lēmumu, par potenciālās komandas sastāvu. Atkarībā no pieteikumu skaita komandā var būt arī vairāki "rezervisti", jo pieredze rāda, ka daļa cilvēku piesakās, bet beigās pārdomā.

Tiklīdz kapteiņi būs paziņojuši komandu sastāvus – tas tiks atspoguļots publiskajā komandu sarakstā.

Cik posmiem var pieteikties?

Nav ierobežojumu pieteikties uz posmiem, īpaši jauniešiem līdz 26 gadiem. Ieteicams, protams, ir pieteikties tikai uz tiem posmiem, uz kuriem reāli varat tikt. Braucot pārdzīšanas posmos, īpaši, ja tajos trūkst cilvēku komandā, Jūs palielināt savas izredzes tikt iekļauti arī kādā no sacensību posmiem.

Tātad, ja kāds grib braukt pārdzīšanas posmā un pirms tam vai pēc tam arī sacensībās – to var droši darīt. Šogad jauniešiem līdz 26 gadiem ir lielas iespējas pieteikties uz 2 sacensību posmiem uzreiz – R2 un CiC, kuros ir izteikts jauniešu trūkums.

Sastādot posmu komandas tiek ņemtas vērā Jūsu vēlmes par dalību norādītajos posmos, tomēr ievērojot racionālu komandas izvietošanu un cenšoties panākt, lai visiem, kas ir piedalījušies jahtas sagatavošanā un izteikuši vēlmi burāt attiecīgajā sezonā tiktu piedāvāta vieta kādā no reisiem. Jums var tikt piedāvāta vieta citā reisā, ja attiecīgajā nav brīvu vietu.

Ja uz populārāku posmu, kur ir pieteikusies daudzi, tomēr netieku, varbūt sākotnēji var pieteikties uz vairākiem un tad, ja kādā posmā tiekU apstiprināts, no pārējiem var atteikties, dodot iespēju citiem?

Jā, tāda iespēja pastāv, tomēr piesakoties uz ļoti daudziem reisiem, sastādot posmu komandas var gadīties, ka redzot Jūsu pieejamību arī uz citiem posmiem, Jūs tiksiet izņemts tieši no populārākā, lai dotu iespēju burāt tiem, kas uz citiem netiek. Būtu ieteicams, ka šādi cilvēki sazinās ar posmu kapteiņiem un viņus informē par prioritātēm - uz kuru reisu no visiem Jūs noteikti gribētu tikt. Mēs esam lūguši arī kapteiņus kritiski izvērtēt situāciju un dēļ izveidojušās konkurences uz ne jauniešu vietām, tomēr izvēlēties komandu saskaņoti starp kapteiņiem – lai izvairītos no situācijas, kad kādi cilvēki burā 2-3 posmos, bet kādi paliek vispār aiz borta.

Vai piedalīšanās jahtas iecelšanā skaitās pie pavasara darbu stundām?

Parasti tiek ieskaitītas 2 vai 3 stundas.