LBMA Logo

24.augustā ap pusdienlaiku bijām ienākuši Šerburas marinā, bet tikām sagaidīti jau dažas jūdzes pirms marinas, kad mūs pa rāciju uzrunāja Francijas jūras drošības dienests un, piebraucot pie Spaniel ar dingiju, nāca ciemos uz borta, lai pārliecinātos, ka visi cilvēki un dokumenti ir kārtibā. Īsi pirms piestāšanas paspējām nedaudz padarboties ar sekstantu, ko mums ļoti laipni nodemonstrēja Dirks. Atgādināsim, ka sekstants ir ierīce, ko izmantoja navigācijai pirms bija pieejams GPS. Vakarā devāmies atvadu vakariņās franču gaumē, jo šis bija kapteiņa Silarda pēdējais vakars uz jahtas.

25.augusta rītā atvadījāmies no kapteiņa Silarda un ar mašīnu devāmies uz slaveno Mont Saint Michael, kas ir 170 km no Šerburas. Līdzīgi ka Fundy līcī arī Saint Michael līcī ir vērojami ļoti iespaidīgi paisumi un bēgumi. Vēl jo vairāk ši vieta ir iekļauta UNESCO mantojuma sarakstā, pirms daudziem gadsimtiem līča sala uzbūvēta klostera un pilsētiņas dēļ. Šī ir ļoti turistiska vieta, ko ik gadu apmeklē miljoni cilveku, bet neskatoties uz to, mums ļoti patika gan gleznaini skati, gan arhitektura un atmosfēra! Atpakaļceļā braucām gar krastu, izbaudot Francijas piekrates šarmantas pilsētiņas un ciematiņus caur mašīnas logu.

26.augustā izpētījām Šerburu: kāpām kalnā, lai apskatītu Šerburu no augšas, ielūkojām slaveno Šerburas lietussargu veikaliņu, izstaigājām vecpilsētu un apmeklējām vietējo okeāna muzeju, kurā ir apskatāmi gan akvāriji, gan atomzemudens laiva, gan Titānika instalācijas un simulācija. Laimīgi un noguruši ap plkst. 21.00 pametām marīnu un devāmies nakts pārbraucienā uz Honfleur - nelielu ostiņu pretīm Le Havre, ko bija ieteicis Dirks. Laiks bija pavisam mierīgs, vēja ātrums brāzmās sasniedza pat 2,5kts, tāpēc visu nakti nomotorējām.

27.augustā plkst. 07.38 šķērsojām Grinvičas meridiānu. Ap pusdienlaiku divreiz mēģinājām tikt līdz marinas slūžām, abas reizes iestrēgām, jo bija par seklu. Kādu stundiņu gaidījām vairāk ūdens - ar trešo reizi tikām marinā! Neskatoties uz to, ka ir augusta beigas, ir tik saulains un silts laiks, ka pat atradām pielietojumu "ahtera nojumītei", kas netika vilkta ārā jau kādu labu laiku. Honfleur plānojam pavadīt divas naktis, bet vairāk par pilsētu un Spaniel komandas emocijām jau nakamajās ziņās.

Ar saulainiem sveicieniem,

R5 komanda


Loading Conversation