LBMA Logo

Šodien agri ap 3 izbraucām no Oeiras pie Lisabonas, lai ātrāk apietu Cabo de Roka un izbēgtu no pēcpusdienas lielajiem vējiem. Ostā jau iepūta 22kn, tāpēc uzlikām 2.rēvi un Dublinu. Pie raga jau sāka likties, ka tas jau ir uz robežas un jāmaina uz ko mazāku.

Bet apgājām ragu un izrādījās, ka vietējiem taisnība - pie raga apmēram 6 jūdzes pūš stipri, pēc tam mazāk. Mums tas nozīmē miglu un vēju un ap 5kn. Tā nu mierīgi pankūkas cepot aizmotorējām uz Peniche, kopā šodien 55jj. Iebraucot ostā konstatējām, ka līdzi velkas pludiņš - izrādījās esam aizķēruši zvejnieku rīkus, kuru šeit ir ļoti daudz.

Bet par laimi tas ne uz propellera, bet uz ķīļa apakšas. Nira gan Rafaels, gab Juris un beidzot kopīgiem spēkiem tikām nost no tunču āķiem. Pēc tam palika laiks gan izpētīt smuko pilsētiņu, gan paēst vietējo lomu.

Blakus šeit ir maza saliņa Berlega - dabas rezervāts ar alām un putniem, kuru varētu apskatīt, ja nebūtu uzķērušies uz āķa. Tas lai paliek nākošai reizei. Harbormasters Spanielu atcerējās no iepriekšējās reizes un ostas maksu neprasīja, jo naktī ap 3 atkal ejam tālāk - uz Aveiro/Ilhavo 80jj.


Loading Conversation