LBMA Logo

Vakarnakt esam veiksmīgi iemanevrējuši ostā Sainte-Anne-des-Monts velkot līdzi bortā Regina-Germania, bet par visu pēc kārtas.

5.julija ceļā uz Sept Iles Jeļizaveta un Sintija mācas spēlēt ukuleli - komandas biedri pat jau atpazīst Happy Birthday, Over the rainbow un Let it be motīvus. Paldies Spaniel komandai par sapratni un pacietību - pateicīgāku auditoriju nemaz nevar vēlēties.

Burājām visu nakti. 6.julija ap plkst.16.00 vējš sasniedz jau 20kts, ejam ar ātrumu 6.7kts, arī vilņi liek sevi manīt. Liga un Jeļizaveta apgūst "plīts sprādzi", rosoties pa virtuvi. Vēja ātrumam zem mākoņa vēl strauji pieaugot Komanda dodas uz foru mainit foku uz kaut ko mazāku, uzvelkam Dublinu uz baby štagas. Kuģa žurnālā tiek ierakstīts komentārs "fun, slapji forā", ko pieredzējušāki burātaji komentē "beidzot tikām pie burāšanas".

Pēc buru maiņas tiek radīti daži Spaniel baušli:

7.bauslis: Nedrīkst slapināt komandas biedrus.

8.bauslis: Nejausi drīkst.

1.bauslis: Vienreiz var visu.

Jau pēc pusstundas laiks pierimst. Bet ap plkst.22.00 tuvojoties Sept-Iles buras tiek pilnībā noņemtas jo sākas negaiss, līst un zibeņo. Reinis brīvprātīgi stūrē pa lietu vienatnē, ļaujot pārējiem sausuma baudīt Ligas gatavotas franču karbonādes. Plkst.23.10 piestājam Sept Iles, stāvam bortā Regina-Germania, jo Kanāda, ka jau ierasts, liek mūs klāt pie lielo kuģu piestātnes, kas pavisam nav piemērota Spaniel.

Sept Iles ir jauka pilsētiņa, kur komanda dzīvojas 3 dienu garuma - apmeklējam muzejus, veikalus, bārus, citus kuģus - Picton Castle un Esmeralda, spēlējam volejbolu, dodamies pastaigās pa promenādi un braucam ar riteņiem uz ezeru.

Spaniel popularitāte arvien pieaug, uz "crew swap" pie mums piesakās gan Marija no somu Vahine, gan Pēteris no vācu Regina-Germania. Rezultātā vienojamies, ka visas trīs jahtas kopā burās uz nākamo ostu un Jeļizaveta tiek iemainīta pret Peteri no Regina-Germania. Somu kapteinis uzliek veto maiņām no savas komandas, jo Marija ir viena no pieredzējušākajām burātājām pie viņiem.

10.julija draudzīgi startējam no Sept Iles plkst.10.30. Gatavojoties attiešanai jau tiek novērotas kaut kādas problēmas ar Regina Germania motoru, vācieši spļauj ārā dūmu mutuļus, kas gan sākotnēji tiek skaidrots ar iespējamu nepareizu eļļas līmeni. Bet nu neskatoties uz visu vācieši nolemj iet ārā no ostas.

Spaniel burā visu dienu, jo vējš mums ir tieši pretīm un komanda var parādīt savas spējas iet cieši pie vēja un veikt halzes maiņas. Pēterim no Regina Germania tiek ļauts stūrēt virsstundas un piedalīties pie visām darbībām. Tuvojoties krastam vējš rimst un redzam AIS, ka gan Regina Germania gan Vahine jau kādu laiku motorējas kursā tieši uz nākamo ostu, attiecīgi arī Spaniel ieslēdz dīzeļgrotu. Vēl pēc brīža tiek pamanīts, ka Reginas ātrums ir kļuvis 0,8 kts un binoklī tiek pamanīta dreifējoša jahta, kurai dodamies klāt, noskaidrot, kas ir noticis. Vācieši noskumuši paziņo, ka esot palikuši bez motora un lūdz viņiem palīdzēt nokļūt ostā.

Spaniel paņem Regīnu tauvā un ar 3-4 mezglu ātrumu uzsākam ceļu uz ostu. Spaniel komanda priecīgi komentē, ka mums beidzot ir uzradies normāla izmēra dingijs, par ko Sintija piemetina, ka diemžēl atkal bez motora. Vienu brīdi gan sāk likties, ka pasākums būs jāpārtrauc, jo pretvējš tuvojoties krastam no bezvēja ātri pāriet 20kts pūtienā un mūsu kavalkādes ātrums samazinās līdz 2 kts. Bet Vahine no ostas ziņo, ka ostā viss esot mierīgi un mums esot cerības bez īpaši sarežģītiem manevriem nokļūt pie pontona. Pienākot pie ostas Regina tiek pārlikta kreisajā bortā un jaunizveidotais trīsmastu katamarāns ar apvienoto MARSEC līmeni 1,7 Regina-Spaniel, gaismiņai austot, lēnām dodas iekšā ostā.

Ziņas no Regina Germania borta:

Tā kā šis ir Spaniel reports, neko daudz par pieredzi uz Regina Germania nestāstīšu, tomēr Spaniel ar Regina Germania tikās ātrāk nekā bija plānots. Ap plkst.19.00 Regina-Germania saplīst motors. Mēģinām to labot, tomēr neizdodas. Pamanot uz horizonta Spaniel, lūdzam palīdzību. Spaniel izradās ļoti pretimnākošs un piekrīt aizvilkt Regina Germania lidz ostai. Ap plkst.21.00 Spaniel uzsāk vilkšanas manevru. Sākumā tam ir ļoti labvēlīgi laikapstākļi - mierīga jūra, tīras debesis, pilnmēness. Pirms ieiešanas ostā Spaniel paņem Regina Germania bortā. Vahine, kas ir ieradusies jau pirms vairākām stundām, ziņo, ka neskatoties uz laika apstākļiem pie ieejas, pašā ostā viss esot mierīgi un viņi ir gatavi palīdzēt palīdzēt mums pietauvoties.

Plkst. 03.20 tiek veikts piestāšanas manevrs Sainte-Anne-des-Monts osta - esam krasta! Kopīgi sagaidām saullēktu un dodamies gulēt.

Ir 11.julijs plkst.12.00, spīd saule, fonā skan ukulele, nesteidzīgi baudām vēlas brokastis un plānojam izklaides Sainte-Anne-des-Monts, jo domājam šeit pavadīt dažas dienas!

Jelizaveta un Sintija


Loading Conversation