LBMA Logo

“Šī organizācija uztur un operē vienīgo burāšanas mācību jahtu viņu valstī, kas ir piedalījusies Tall Ships Races regatēs kops 1998. gada.

Organizāciju veido grupa brīvprātīgo, kuri visu cauru gadu rūpējas par jahtas uzturēšanu. 2017. gadā jahta SPANIEL piedalījās Randez Vous 2017 Tall Ships Regatta, izcīnot kopumā 9 balvas, ieskaitot RDV 2017 Friendship Trophy.

Organizācijas dalībnieki spēlēja galveno lomu, izveidojot īpašu jahtas dizainu, kā arī izstrādājot īpašas formas komandas biedriem, lai popularizētu Latvijas kultūru un gaidāmas Latvijas simtgades svinības.

Par izcilu darbību burāšanas apmācībā jauniem cilvēkiem Sultan Qaboo Sailing Trophy 2017. gadā saņem… Latvijas Burāšanas mācību asociācija!”


Ar šādiem vārdiem sestdien, Sail Training International gadskārtējā konferencē Bordo es, Ivo un Sintija tikām izsaukti uz skatuves saņemt laikam jau iespaidīgāko balvu, ko Tall Ships ietvaros var saņemt! To, ka kaut kādu balvu saņemsim, uzzināju tās dienas rītā, kad Race direktors Pols Bišops aicināja mūs noslēguma sesijas laikā sēdēt priekšējās rindās… Nebiju gan cerējis uz šo balvu. Taču, samazinoties piešķiramo šķīvju skaitam, mēs ar Ivo sākām gana nervozi saskatīties…Man likās, ka šogad izcīnīta Friendship Trophy jau bija nereāls sasniegums, taču… pievienošanās Qaboos klubiņam tagad ir kļuvusi par neticamu realitāti, kurā esam blakus Christian Radich, Alexander von Humboldt II, kā arī Somijas, Portugāles, Dienvidāfrikas un Vācijas burāšanas mācību asociācijām. Tiem, kuri nezina, gribētos atgādināt, ka šīs visas ir organizācijas ar simtiem un pat tūkstošiem biedru un milzīgu finansējumu, bet LBMA mēs neesam pat 30!

Nezinu, kā īsti jutās Ivo un Sintija, bet personīgi es biju ārkārtīgi apjucis, un, kā teica daudzie apsveicēji, to esot varējis manīt! Un apsveikumu tiešām bija daudz – gan no kuģiem, gan no ostām, gan no citu asociāciju pārstāvjiem! Ja kādreiz ir bijušas šaubas un bažas par to, ko un kā mēs darām, tad Sultan Qaboo trofeja laikam tomēr apliecina, ka kaut ko mēs tomēr esam izdarījuši pareizi un tas tiek novērtēts plašajā Sail Training saimē!

Un, nenoliedzami, tas nav viena, divu vai triju cilvēku sasniegums! Tas ir VISAS Latvijas Burāšanas mācību asociācijas, VISAS SPANIEL komandas sasniegums, kur ļoti, ļoti, ļoti daudzi ir pielikuši savu roku, lai mūsu kopējā lieta virzītos uz priekšu! Es nemaz neriskēšu visus nosaukt, baidoties kādu aizmirst! Nenoliedzami par šo gadu vēlamies pateikties arī saviem atbalstītājiem - SIA Magistr (Baltic ropes); SIA Gandrs, kā arī citiem ziedotājiem un praktiskā atbalsta sniedzējiem šī gada ietvaros.

Un par to no manis personīgi MILZĪGS PALDIES!!! Šī ir mūsu kopējā balva!

Taču, manuprāt, būtu muļķīgi un nepareizi, ja mēs pie sasniegtā apstātos, jo arī šī konference pierādīja, ka mūsu darbībā ir uzlabojamas un attīstāmas lietas un tas noteikti prasīs jaunus spēkus. Tāpēc vēlreiz – visi laipni aicināti iesaistīties un palīdzēt!

Un noslēgumā par pašu balvu… Par sarūgtinājumu Gunāram, uz kura kamīna šī balva droši vien labi iederētos (bet par prieku man un Ivo) izcīnīto trofeju mums uz mājām līdzi nedeva (kopā ar kasti tā sver vairāk nekā 20 kilogramus un vest to ar lidmašīnu būtu reāli izaicinoši). STI gan solīja, ka kaut kāds apliecinājums par izcīnīto balvu mums tikšot piegādāts! Un, kā teica Stefans no Somijas – šķīvis galu gala esot gana liels!


Loading Conversation