LBMA Logo

Latvijas Burāšanas mācību asociācija (LBMA) 2017.gadā uzsāk LATVIJAS – jūras un piedzīvojumu lielvalsts – simtgades svinības un ar jahtu SPANIEL piedalās starptautiskajā regatē Rendez-Vous 2017 Tall Ships Regatta. Komandas patronese burāšanas entuziastu sacensībās ir Latvijas eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

Ceļojumā pāri Atlantijas okeānam un pasākumos ASV un Kanādā jahtas SPANIEL komanda vēstīs par Latviju kā uzņēmīgu, drosmīgu, iedvesmojošu un pasaulē atpazīstamu jūras valsti. Ceļā komanda dosies īpašos Latvijas valsts simtgades burāšanas “tautas tērpos” un uz Kanādu nogādās sveicienu dzimšanas dienā un aicinās uz Latvijas valsts simtgades svinībām.

Dalība šajā regatē ir vēsturisks notikums LBMA un Latvijai, jo pēc valsts neatkarības atjaunošanas SPANIEL ir otrā Latvijas jahta, kura piedalās šajās sacensībās. Pirms 25 gadiem to vēl ir paveikusi jahta Bravo.

Latviešu dalība regatē Rendez-Vous 2017 Tall Ships Regatta ilgs 4 mēnešus – no 1.maija, kad Sinešā, Portugālē tiek dots starts 2. sacensību posmam, līdz 3.septembrim, kad regates dalībnieki finišēs Havrā, Francijā.

Jahta SPANIEL regatē noburās 7000 jūras jūdzes, 2 reizes šķērsojot Atlantijas okeānu. Komanda ceļojuma gaitā piestās 6 valstīs – Sinešā Portugālē, Kanāriju salās Spānijā, Lielbritānijas aizjūras teritorijā Bermudu salās, Bostonā ASV, vairākās ostās Kanādā un visbeidzot finišēs Havrā Francijā. Regates sacensību, kruīza un jahtas SPANIEL pārdzīšanas posmos kopumā piedalās ap 60 burātāji kapteiņu Jura Radus, Jura Austriņa, Reiņa Gedzuna, Ivo Ivanova un Silarda Kamergrauža vadībā.

Regates kulminācija ir gaidāma Kvebekā 18.–23.jūlijā, kur uz Kanādas Konfederācijas 150 gadus svinībām ieradīsies apmēram 40 buru kuģi un jahtas ar vairāk nekā 3000 burātājiem no Eiropas un Amerikas. Jahtas SPANIEL komanda līdz ar tās patroneses Vairas Vīķes-Freibergas laba vēlējumiem nogādās Kanādai sveicienu dzimšanas dienā un aicinās uz Latvijas valsts simtgades svinībām.

Jahta SPANIEL un tās komanda regatē piedalās īpašos Latvijas valsts simtgades burāšanas “tautas tērpos”. Iedvesmojoties no mākslinieces Diānas Potapovas darbiem ar senlatviešu rakstu un mūsdienu viedzīmju saspēli, jahtas SPANIEL komandas biedres arhitekte Elīna Upe un māksliniece Dace Jēkabsone ir radījušas tematisku jahtas noformējumu un T-kreklu dizainu, lai Latvijas komanda būtu pamanāma buru parādēs un svētku gājienos cauri pilsētām, vēstot pasaulei par Latvijas valsts simtgadi.

Jahtas SPANIEL komanda vēlas dalīties savā piedzīvojumā, tādēļ aicina ārvalstīs dzīvojošos latviešus uz 6 radošiem pasākumiem Bostonā, ASV un vairākās ostās Kanādā. Tā ir iespēja kopā ar latviešu burātājiem ieskandināt Latvijas valsts simtgadi un uzzināt par komandas dzīvi uz jahtas. Vairāk informācijas un pieteikšanās ŠEIT.

Šajos pasākumos latvieši Latvijā, Amerikā un Kanādā varēs saņemt un nosūtīt īpašas Latvijas valsts simtgadei veltītas jahtas SPANIEL pastkartes. Pastkaršu fotogrāfiju autors ir jahtas SPANIEL komandas biedrs, Fujifilm fotogrāfs Andris Kozlovskis. Fotogrāfijas ir tapušas gadsimtu senā cianotipijas tehnikā un gumijas dihromāta drukā.

Ceļojums pāri Atlantijas okeānam simboliski vēsta jahtas SPANIEL komandas redzējumu par Latviju uzņēmīgu, drosmīgu, dinamisku, radošu, iedvesmojošu un pasaulē atpazīstamu jūras valsti. Tāpat komanda vēlas atgādināt, ka Latvijas krastus 498 km garumā apskalo Baltijas jūra, kurai visos laikos ir bijusi īpaša nozīme mūsu valsts attīstībā.

Pēc atgriešanās Latvijā jahtas SPANIEL komanda pulcēs Latvijas jūras piekrastes pašvaldību jauniešus 9 tematiskos pasākumos, stāstot par regatē piedzīvoto un aicinot kopīgiem spēkiem domāt par Baltijas jūras piekrastes attīstību.

Jahtas SPANIEL dalību regatē Rendez-Vous 2017 Tall Ships Regatta atbalsta Kvebekas pilsētas pašvaldība, SIA Baltic Ropes un SIA Gandrs, kā arī jahtas SPANIEL komandas burātāji. Jahtas noformējums, burātāju tērpi un suvenīri ir tapuši, kā arī pasākumi tiek organizēti ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu projekta "Sapnis par Atlantiju // Baltijas jūraszīmes" ietvaros.

Sekojiet LBMA un jahtas SPANIEL piedzīvojumiem arī Facebook un Instagram! #LBMA un #JahtaSPANIEL
Loading Conversation