LBMA Logo

Pašreizējā pozīcija 43 10 3N / 009 32 2 W. COg 181, sog 5.7 kt.

17.07 02:00 ziņo kapt. Juris Radus. Esam izlekuši no Biskaja pie paša Finesteres raga. Pretēji rekomendācija nelīst pie raga lai izvairītos no vājā vēja (10-15 kt NE), pēc smagām pārdomām izlēmām noriskēt un iet pakaļ ķert rokā Chalange Wales, jo vājā vējā mums tomēr ir priekštocības un ja būtu cīnījušies ar sarežģītu fordaku, lai ietu dziļāk okeānā - pastāv risks, ka liekas 50-60 j.j. var novest pie lielākiem zaudējumiem. Mūsu stratēģiju noteica 2.5 dienu veca prognoze, kas teica ka Biskaja D daļas pūtiens būs uz Finistera raga un uz leju... diemžēl nepiepildījās. Vakar vakarā sāka celties vējš un naktī jau lidojām ar gandrīz 10 mezgliem. Neizturēja vecs ielāps pergamentam (bija ieplānots vēl 30 min iet ar to). Pa dienu jau Biskajs līdzinājās Biskajam un pūta jau 30-35 kt. - labi ka kreisajā velkošajā bakštagā. Viļņi ap 2 m un maiņas stādīja rekordus. Ap 22:00 cpt izdevās uzstādīt rekorda latiņu uz 14.6 mezgli (nosērfojām). No šī rīta prognozes daudz neko labu negaidām - Ocean Spirit ir neaizsniedzams.

Vēl pirms 1 stundas lidojam ar 10 mezgliem un mēnesnīcà delfīniem bijàm pietiekoš ātrs rotaļu biedrs - delfīni priecē komandu katru dienu un jau naktīs arī.

Tikko novilkām prognozes un skatīsimies vai mums kādas iespējas vēl ir palikušas.

Komanda jūtas lieliski un jauniešiem ir tik lieliska apetīte, ka apdomājam vai pietiks maz pārtikas. ;) Daži ir labi stūrēšanas talanti.

Esam salāpījuši pergamentu un turpinām ceļu uz finišu.Loading Conversation