LBMA Logo
Jaunākās ziņas no klāja:

Pec salīdzinoši veiksmīgā starta Spaniel pilnās buras ar Pergamentu (red.: ļoti plāna, veca Genoa bura viegliem vējiem) dodas uz WP1. Komanda ir iejutusies un veikusi vairākas veiksmīgas ahterklapes. Īsi pec starta mūs apsēda ļaunais vācu gars (jahtas Esprit veidola), mūs vienreiz izčakarējot barā, bet pec tam kādu pusstundu tika čakarēts pats, līdz beidzot atstājās un palika aizmugurē. Komandas, jahtām ejot cieši blakus, uzņēma dažas bildes, kā arī intensīvi apmainījās ar samitrinātiem gumijas izstrādājumiem (piepildīti ūdens baloni, ko lielā skaitā mums bija sarūpējusi iepriekšējā komanda). Mums izdevās virkne ļoti labu trāpijumu, viņiem gan arī. Kapteiņi gan palika sausi.

Tā kā pie starta no aizmugures ļoti strauji tuvojās bezvēja zona, tad A klases ātrajiem kuģiem, kuri startēja 45 minūtes pirms mums, bija lielas priekšrocības - viņiem starts bija pie 15 kts bakštaga vēja, mums jau knapi 10 kts, kas pa nakti ir rezultējies 30 jūdžu attālumā attieciba pret burinieku MIR, jo viņi paguva aizskriet ar vēju.

(Foto no R1 komandas - Tiek meklēts vējš...)

Nu bet neko darīt - vakars atnāca ar vēja tālāku krišanos un dažiem īpaši saviļņojošu saulrietu, bet visa visuma cīņas spars nav zudis un gaidām, kad beidzot iegriezīsies solītais dienvidu vējš un varēsim nospriegot mūsu atbalstītāja Baltic Ropes (SIA Magistr) sagādātās jaunās bakštagas un šotis (varam lepoties, ka daudzus gadus burājam ar Latvijā ražotiem galiem, ko saņemam bez maksas jau vairāk kā 5 gaudus), lai darītu visu iespējamo un samazinātu atstarpi starp mums un abiem priekšā esošiem buriniekiem – Mir un Helena.

(Foto - Vējš ir atrasts)


Over

Capt. Ivo

PS. Red.: Uz jaunumu ziņošanas mirkli vējš ir atgriezies, jahta Spaniel lido ar 8,1 mezglu ātrumu un atrodoties uz ūdens 3 pozīcijā. Apvienotajā C un D klasē, Spaniel pēc pārrēķinā ieņem 4 vietu.


Loading Conversation