LBMA Logo

Ziņas no SPANIEL borta posmā Rīga - Ālborga (3 un 4. daļa)

28. jūnijs

Komanda, sagatavojusies braucienam, plkst. 11:20 izgāja no Karlshamn ostas. Pēc īsa pārbrauciena labajā halzē, plkst. 18.30 Spaniel sasniedza Christiansø ostu un piestāja bortā citai jahtai.

Christiansø ir neliela un ļoti skaista saliņa, kurā atradām volejbola laukumu un piknikojām.

Andris visiem uzcepa gaļu uz iesmiņiem un desiņas. "Vietējie iedzīvotāji" - kaijas un eži - arī vēlējās piedalīties mielastā, nočiepjot veselu iesmu ar vēl karstiem gardumiem. Roberts rijīgās kaijas centās aizbaidīt ar veikliem bumbas metieniem.

Pēc skaistās atpūtas, jau plkst. 23:00 Spaniel iedarbināja motoru un devās turpmākos piedzīvojumos.

29. jūnijs

Spaniel turpināja ceļu uz saliņu Anholt. Pa ceļam Spaniel izbrauca Falsterbokanalen, kur nedaudz atpūtāmies un gaidījām tilta atvēršanos, lai tiktu Øresund šaurumā.

30. jūnijs

Spaniel sasniedza Øresundas tiltu starp Dāniju un Zviedrijas pilsētu Malmi. Braucot kuģa ceļam pa vidu, Spaniel ar burām cēli izgāja zem 55 metrus augstā tilta. Visa komanda priecājās par iespaidīgo skatu. Izbraucot cauri, Malmē tiek izšauts salūts. Priecājamies par skaisto skatu un kreisajā halzē devās uz ziemeļiem.

Pret rītu samazinājās vējš un ejot “tauriņā “ redzējām rotaļīgus delfīnus. Vējam pieņemoties spēkā, uzvilkām Poļu foku un ierēvējāmies uz 2. rēvi. 1h pirms ostas neplānoti sāka pūst un vēja ātrums sasniedza līdz pat 35 kn. Mazliet šļakatu un paslēpjamies savā galamērķī - Anholt ostā. Par piestāšanu ir pieejama informācija no viedierīces:

https://app.suunto.com/move/gintagarkaje/5d192ad2d85e39b73fc0a9b2/

Vakarā komanda atpūtās iepazīstot salu, peldoties, spēlējot futbolu un laika pārbaudi izturējušo kāršu spēli "Duraks". Komandas noskaņojums ir priecīgs.

Nākošā ziņa jau no Aalborg.

1. jūlijs

Pēc sagatavošanās darbiem Spaniel plkst. 12:45 atstāja Anholtas ostu. Komanda bija sagatavojusi vētras foku un grotu 2. rēvē. Laika prognoze solīja stipru vēju purnā un vakarā līdz pat 28kn. Brauciena laikā prognoze piepildijās ar uzviju, vakarā sasniedzot brāzmās pat 40 kn. Konstanti tika novēroti ~4m viļņi.

Lielie un regulārie viļņi piepildīja ar ūdeni foras rundukus, un fenderu peldētspēja atlauza vākus, lai nodrošinātos, ka tie neatveras atkal, sūtījām forā Dāvidu pārsiet pāri vākiem coru.

Lai nebūtu garlaicīgi ap 18:00 mums "uzsprāga" grots (vēlāk jau noņemtam redzams ka tas atplīsis tieši pa šuvuma/savienojuma vietu - bāni). Grotfalli lejā dabūjām tikai kopā ar buras augšējo daļu, novelkot to pa aizmugurējo līķi.

Piesējām atlikušo grotburas daļu pie bomja un ceļu turpinājām ar uzliktu triseli. (piezīme - trisele ir oranža cieta bura ar mazu laukumu, ko uzstāda grotburas vietā pie spēcīgiem vējiem). Buras maiņā piedalījās Andris, Dāvids, Normunds, Roberts un Ginta, kamēr Kapteinis stūrēja pie vēja. Visvairāk un vairākkārt forā "nomazgājās" Dāvids, bet tika visiem:)

Rītausmā novācām vētras foku un ar motoru gājām pa kuģu ceļu uz "Limfjord". Kuģu ceļa sākumā gājām tieši pret vēju, ar ātrumu ne lielāku par 1.5kn, tuvāk krastam vējš nemazinājās, un Spaniel attīstīja ātrumu ne lielāku par 3kn.

Plkst. 11:00 Spaniel piestāja Ālborgas ostā bortā Rona II. Pūš, pūš un vēlreiz pūš, te arī smiltis lido pa gaisu… Tagad Ālborgā atpūšamies, izpētot pilsētu un kuģu floti.

Sagaidījām nākošā reisa kapteini Līgu un nākamā posma komandu un šodien dodamies komandu parādē!


Loading Conversation