LBMA Logo

22. jūnijs

Komanda pulcējas un gatavojas braucienam. Laiks paskrien un plkst. 13:25 Spaniel ir gatavs iziet no Ostas skatiem. Skanot laba vēlējumiem un sirsnīgi apskaujoties ar burātāju ģimenes locekļiem un draugiem, dodamies ceļā, skandinot: "Ū-ū-ū-ū, Spaniel!"

Uz klāja ir uzkāpuši Kapteinis Albertiņš un dziedošā komanda:

1. vačā - Dāvids, Normunds, Dace, Ginta;

2. vačā - Jānis G., Gita, Dāniels, Lelde;

3. Kapteiņa vačā - Laura un Roberts.

Komanda, uzpildījusi degvielu un iekrāvusi vēl nesalabotās buras Bolderājā, steidzīgi uzvelk grotu, veco genu un dodas uz Kolkas ragu, Irbes šaurumu un Kapteiņa pilsētu - Ventspili.

Burājot līcī, Spaniel gāja cieši pret vēju un reizēm sastapās pat ar pusotra līdz divus metrus augstiem viļņiem, kas virzījās pāri līcim no ziemeļiem. Cieši pret vēju sanāca iet līdz pat Ventspilij. Vējš draudzīgi pagriezās, kad apņēmām Kolkas ragu. Lai arī sākumā vējš nedaudz pieņēmās spēkā, vēlāk lielie viļņi pazuda un līdz pat Ventspilij aizgājām pa samērā mierīgu jūru.

Brauciena laikā komanda veica jahtas labojumus, gatavoja ēst un dziedāja!

Pa ceļam:

1. Apzinājām jahtas darbu sarakstu;

2. Komanda nobaudīja garšīgas pusdienas, ko pagatavoja prasmīgie

komandas pavāri

23. jūnijs

Spaniel 13:33 piestāj Ventspils jahtklubā. Spaniel viesi atvadās sirsnīgā gaisotnē un cer uz lielisku sadarbību jau pavisam tuvā nākotnē. Jāni Groti un Gitu ziemas mēnešos varēs sastapt Kanāriju salās, kur viņu gādībā būs Spaniel.

Ejam peldēties uz jūru, ūdens izrādās silts un dzidrs, peldētprieks ir acīmredzams. Pēc atsvaidzināšanās Kapteinis aicina ciemos komandu uz savām mājām un ved ganīties pēc Jāņu zālēm. Gatavojamies Līgo vakaram un atsvaidzinam prātā Jāņu dziesmas.

Komandu Jāņu vakarā mīļi uzņēma Kapteiņa ģimene. Tika ēsta uz ugunskura vārīta zivju zupa, kurā bija dažnedazādas delikateses - gan mencu ikri, gan lasis, gan asaris. Dziedošā komanda atrada aizvien jaunas un jaunas Jāņu dziesmas līdz pat dziļai naktij.

24. jūnijs

Komandai pievienojas Anete un Andris.

Komanda pēc Līgošanās atpūšas, apdarot svarīgākos jahtas darbus: salabo stūri, sašuj un nomaina veco grotu. Viseļļainākās rokas pēc stūres labošanas bija Dāvidam. :)

Pēc veikala apmeklējuma, lai sagatavotos Zviedrijas un Dānijas piedzīvojumam, Spaniel 18:35 iziet no Ventspils.

Komandai sirsnīgas atvadas uz mola pie jūras vārtiem māj visa Jāņa ģimene.

Nākamais ceļa mērķis Spaniel ir Visbija.

25. jūnijs

Spaniel ir ceļā no Ventspils uz Visbiju.

Sākumā pūta bakštags. Ar burām, pa vējam izgājām Farozundu.

Ar kreiso halzi, mierīgā jūrā, mācījāmies burāt cieši pie vēja, vērojot buru raganiņas. Pa ceļam Kapteinis, Anete un Roberts meditēja, "knipelējot'' karoga coru.

14:00 piestājam Visbijas marīnā, ieejot ar ahteri. Laiks ir tropiski karsts un saulains, lai atvēsinātos ir nepieciešami auksti dzērieni un gardais saldējums no plašā piedāvājuma, kafejnīcā, kur mūs aizveda Dace. No vairāk kā 100 dažādu garšu un krāsu saldējumiem, katrs ar bērnišķīgu prieku izvēlējās sev tīkamāko un dalījās ar pārējiem degustācijas priekā. Kapteinis komandu lutina, piedāvājot žāvētas vēja zivis.

Visi atpūšamies, iepazīstot skaisto Visbiju, peldoties, spēlējot basketbolu un volejbolu.

Tālāk mērķis iziet pa Kalmārzundu.

Turpmākas ziņas sekos...
Loading Conversation