LBMA Logo

Labdien, kam diena, bet mums rīts!

Koordinātes 26*32N 045*48W, kur atrodamies pašbrīd, aust lēnām diena un ir plkst.5:45 (UTC-2), kas vakar norietēja jau atkal 19:40. Virzoties uz rietumiem iepriekš veiktā laika korekcija paliek atkal nejūtama.

Tikko apskatījām, ka kopā kopš šķērsojām starta līniju 11.maijā plkst.04:48 UTC esam kopa nogājuši 1624 j.j., kas nozīmē, ka bridī, kad gatavojam ziņu, kopā ir aizvadītas 9 pilnas diennaktis kopš atsākām skriešanos ar pārējiem RDV2017 dalībniekiem. Vidēji sanāk 180 j.j. diennaktī noiet un apskatot vidējo ātrumu, secinām, ka līdz šim tas ir turējies ap 7,5kts. Nav slikti!

Kops vakardienas ir iestājies mierīgs laiks salīdzinājumā ar pēdējām 3 dienām. Vējš (tws) pašbrīd ir 12kts (twa140*) un ejam ar ātrumu 5,9kts. Mūsu brg 291* (cog 298*), bet šeit, šķiet, piestāvēs nedaudz plašāks apraksts, jo vakar tika pieņemts lēmums pamainīt taktiku.

Analizējot meteoroloģiskas prognozes, kas tiek lejupielādētas 2 x diena, bija secināms, ka ar esošo prognozi un mūsu "spēkiem", pat pie labākā iznākuma nez vai izdosies pakāpties virs 4.vietas kopvērtējumā, ļaujot pjedestālu sadalīt vecākiem un lielākiem A un B klases konkurentiem (Blue Clipper, Jolie Brise un Wylde Swan). Varējām turpināt mietpilsonisku ceļu līdz Bermudām esošajā, ka mēs sakām, drošajā scenārijā. Tomēr pavērtējot mūsu iespējas un laika prognozes, vakar tika pieņemts lēmums pakāpties uz augšu, tuvāk ciklona malai, protams, cerot iespējami veiklāk pārskriet pārī Azoru maksimumam, kas mums, šķiet, stāv priekšā sākot ar šodienu. Tad nu ejam uz augšu un ceram aizķert jau citus vējus un paiet ciešāk, kas SPANIEL ir krietni draudzīgāki apstākļi. Šādi plānojam komandā noturēt sacensību garšu un pacīnīties par Line Honour godalgu. Ka sīvāko konkurentu saskatām Peter Von Danzig, kas ir ļoti spējīga un pieredzējusī laiva. Protams, vērojam ari parejas jahtas un izskatās, ka tās ari sāk kāpt augstāk, kas, visticamāk, nozīmē, ka tās ir pieņēmušas līdzīgu lēmumu.

Citādi mums ir iestājusies rutīna. Grandiozākais ikdienas notikums mums ir pusdienas un vakariņas jeb kā mēs saucam mazā un lielā ēdienreize, kuras arvien katrreiz apbrīnojam (jāsaka, ka līdz šim tās nav atkārtojušas). Aizvakar suminājām Sintiju ar sarūpētu kēksu un šampanietī. Libčas pārsteiguma priekšlikums aiztīt kojas izeju ar plēves maisu pirms vača nevainagojas ar atbalstu, tomēr lidojošā zivs parūpējās par pamatīgu šoka efektu mūsu vieta, kad, Sintijai stūrējot pilnīgā nakts melnuma, tā uzleca viņai virsu! :)

Esam ari atvēruši savu frizētavu - Libča un Reinis viens otram cirpa atlaistas lokas vakar, protams, pēcāk arī dabūja pucēt kokpitu :) Vaču minūšu kazino apmeklētāji, ierasti turpina sist kārtis Alda mutes harmonikas pavadījumā. Bet citādi sākam rutinizēties mūsu izveidotā rutīnas režīmā - vakar kino, pa dienu copējam, sauļojamies, lasām utt. Starp citu, aizvakar piecirta makšķerei kaut kas, kas bez žēlastības norāva visu ko varēja un pretoties bija bezjēdzīgi. Libča centās spuroties pretim, bet pret auklu apsvilināja plaukstu. Tad nu kopsavilkums - mums 2 doradas, bet dzelmes konta ir 3 vizuļi, viens kokpita nazis, viena rozā zeķe un apsvilināts pirksts. Šorīt copmaņi jau saullēktā iemērca pīckas cerībā atgūt pārsvaru. Ziņosim par rezultātiem!

Kopumā laiks mums labs. Ir karsti un visi jau iesauļojušies zeltaini. Vakarnakt ari pirmo reizi nolija, tiesa gan neilgi.

Sūtam saviļņojošu sāncensības garšu,

R2Loading Conversation