LBMA Logo

Sveiciens, komandai un visiem mājiniekiem!

Esam aptuveni ~1460 j.j. līdz finišam un neilgi līdz mērotam pusceļam pārī Atlantijas okeānam, kas nu jau ka 6 dienas ir kļuvis par mūsu mājām. Pašreizējā pozīcijā 23*49'N 038*32'W, cog 260*, vējš pilnīgs fordaks (twa 180*, tws 17kts), ejam tauriņā ar 7kts. Naktī iepūta spicāks [esam izdomājuši jaunu vēja raksturlielumu] bakštags (līdz pat tws 26kts) un uzstādījām jaunu ātrumā rekordu 11,4kts, uzsitot uz pleca Murim, kas tobrīd bija pie stūres. Pie vakardienas rekorda laureātiem ir pieskaitāms ari jahtas barometrs, kurs dienas vidu un isi pirms pusnakts uzkāpa līdz pat 1030 mb.

Dzīvojot pēc sacensību laika UTC/GMT0 bijām attapušies jau, ka mūsu garuma grādos saule aust sāk vairs tikai ap plkst. ~7:30 no rīta un riet ap plkst.20:30. Tāpēc vakar pie pusdienu galda R2 konsilijs 10 cilvēku sastāva vienbalsīgi nolēma pariet uz UTC -2 laika zonu. Protams, sacensību ziņojumi un reisa formalitātes kārtojam, ka ierasts (UTC), bet pasi sava jahtas republika dzīvojam pēc jauna laika (t.sk., veicam ierakstus kuģu žurnālā) un šodien saullēktu jau atkal sveicam 5:50. Un kurs teica, ka laiku atpakaļ nepagriezt?! ;)

Nu, un, ja reiz aizskaram pusdienu galdu, pie kura vakar pulcējās un spriedelēja komanda, tad nevar nepieminēt uz galda likto otro 75cm garo un 2,2kg smago doradu, kuru no okeānā ne tikai izcēla, bet ari pagatavoja Bārmens, servējot kopa ar Reina pagatavotam pankūkām.

Citāda, arvien esam gaidītu ciemiņu loma un jūtamies lutināti. Dienas aizrit nesteidzīgi, bet visus pārņem sajuta, ka tas ir ļoti piesātinātas ar notikumiem. Vakar bija kino vakars, skatījāmies filmu "WIND". Ilona cītīgi ik ritu novāc ražu - okeāna sāls kristālus. Nilam ari ir pieminēšanas vērtas izklaides - viņš dienas pavada cītīgi slīpējot un tīkojot visas koka detaļas. Protams, bez tā viņa projektiem, vīzijām un jahtas nākotnes uzlabojumiem nav robežu - top jaunas skices un risinājumi salona agronomijas uzlabošanai. Pārējie visi čiliņā - lasa, runājas un dzen jokus.

Kamēr gatavojam zinu, ka ierasts, notiek zolītes turnīrs, vadībā, ka parasti, Lībča un tiek gatavotas komandas vakariņas. Doma ari šajā naktī pārsteigt Sintiju (aizmuguriski, viņai nedzirdot, kaldinām plānus, kā viņu iepriecināt), jo rit svinēsim viņas dzimšanas dienu.

Sveiciens visiem un skaistu trešdienas vakaru!


Loading Conversation