LBMA Logo


Pēdējās dienās, ielūkojoties kartē, beidzot ir parādījusies sajūta, ka attālināmies no Kanādas krasta un kā teica kapteinis Silards "tā Kanāda ir kā tāda Polija, kas nekad nebeidzas, kad ar mašīnu brauc tai pāri uz Eiropu".


5.augusta burājam ar vidējo ātrumu ap 6 kts cieši pie 7-11 kts vēja. 6.augusta nakti manāmi uztraukts Arnolds pasauca Reini uz klāja un rāda ūdenī: man gļučīi vai ūdens spīd? …tā mēdz gadīties, kad pirmo reize redz planktonu... Plkst. 8.30 no rīta ieslēdzam motoru (brīvgaitā elektrības ražošanai) un pēc kāda brīža ari "Robertu rucēju" (elektrības ģenerators), jo aiz nepietiekamas elektrības atteica vēja radītāji. Kamēr lādējam akumulatoru, Silards un Reinis mēģināja izdomāt, kā lai nokalibrē radītājus gaitā. Situāciju atrisināja iespēja "atgriezties pie rūpnīcas iestatījumiem", un pēc neilga laika sprīža jau atkal burājam pēc visiem "priboriem". Paralēli padarbinājām ari ūdens atsāļotāju, jo jau atkal izmantojam saulaino dienu un devāmies uz dušu.


No ikdienišķiem notikumiem - Laura veidoja burāšanas frizūras (franču bizīte) - nu jau tā ir uzpīta ari Artim. Pusdienojam Reiņa gaumē (viņam patīk novest komandu līdz asarām ar asiem ēdieniem), pēdējo reizi ēdām vakariņās svaigo gaļu - parejam uz konserviem. Lēnām izsīkst svaigi augli un dārzeņi - ik pa laikam revidējam krājumus un "izglābjam" kādu citronu vai apelsīnu pirms tie ir sapuvuši.


7.augusta naktī izmantojām iespēju padarboties forā un nomainījām Genoa1 uz Genoa2, jo vējš bija pieaudzis līdz 16 kts. Ap 11.00 pamanījām, ka trūkst otras latas grotam. Izlēmām, ka jāmēģina to nomainīt gaitā, tāpēc vilkām masta Reini. Izrādījās, ka saplīsusi latas kabata otrā galā, tāpēc Reiņa šūpošanās mastā izvērtas bez panākumiem. 13.00 vilkām Genoa1 un pēc tam laidām leja grotu, sašuvām kabatu un ielikām rezerves latu - grots augšā! Okeāns pretī paņēma "makgaivereni", Arnolds - šķiltavas. Tādi tie pirmdienu riti pēc pilnmēness nakts! Stabili ejam ar ātrumu virs 7 kts.


Pēc pēdējās pieejamās informācijas (06:00 UTC 7-aug) esam trešie klasē un astotie kopvērtējumā! Turpinām uzturēt cīņas garu un draudzību ar vēju!


Agrā 08.08. rītā lūzt vējš un parādās bieza, slapja migla. Lēni zvalstāmies pa viļņiem un gaidām laika prognozes piepildījumu, kura uz vakara pusi sola vēju.


Ar sveicieniem,

R6


P.S. Komandas pēdējo dienu domu un darbu pērles:

Trīs lietas man flashiņā stāv: ac/dc, klasika un Kivičs.

Dirks pēc asām pusdienām baidījās pīpēt, ka neuzsprāgst.

GPS radījumi CTS & CSE: course to somewhere & course somewhere else.


Loading Conversation