LBMA Logo


Kā saka mūsu laisoniete, kuru jau iemanījāmies šodien satikt īsi pēc notauvošanās kreisajā borta C klases konkurējošai vācu jahtai Regina Germania vienā no centrālajām piestātnēm Fan Pier rokas stiepiena attālumā no Down Town (42*21N 071*02W), šī esot labāka pilsēta ASV.


Viņa kautrīgi nosmaida un saka, ka, ja kāds mūs centīsies pārliecināt par pretējo, lai neticam :) To ari plānojam pārbaudīt drīzuma, kad saņemsim caurlaides bez kuram te nevar tikt ne iekšā, ne ārā no Tall Ships 2017 teritorijas. Ļoti stingra drošības sistēma. Piemēram, no krasta jau sveicienus pietauvojoties māja jaunā R4 komandas biedrene Jeļizaveta, bet, diemžēl, ienākšana teritorija bez dalībnieka kartes nav pieļaujama. Tuvāko stundu laika tikšot atgādātas līdz ar telefonu un wifi hotspotu, kas no Sail Boston organizatoru puses tiek solīts katrai jahtai atsevišķi.


Kopuma komandu maiņa jau ir sākusies. 4dien sveicam pārnākam uz jahtas Pāvelu, šodien ierodas Jeļizaveta un Laura vakarā. Sāksim rūmēties uz #JahtaSPANIEL cieši un draudzīgi un, protams, veiksim pilsētas izpēti, bet līdz tam nelielas pusdienas un jahtas sakopšana.


Šodien mājām atvadas ārkārtīgi mīlīgajai Salem ostai plkst.4:00 no rīta, dodoties uz Bostonu. Izgājām kuģu paradi, kas sakas plkst.11:00 līdz 13:00. Loti laipni un gaviļu pilni uzņēma pilsēta un tās viesi, kas šajās dienas solās būt pāri par 6 miljoniem. Ejot garam Castle Island (nelielas pussaliņas pilsēta), pasākuma vadītājs no krasta ne tikai sveica katru jahtu un kuģi individuāli, īsi pastāstot par tā izcelsmi un vēsturi, bet kas patīkami pārsteidza, atskaņoja arī valsts himnu. Lieliska sagaidīšana! Un mēs ar prieku koķetējam ar skatītāju pūļiem saucot mūsu ierastos Uuuuu...SPANIEL un Uuuuu....BOSTON! Tas īpaši patika apmeklētajiem, kas ar prieku aplaudēja un sveica mūs ar saucieniem! Ka mēs smejam, izkonkurējam burinieka Pride of Baltimor lielgabala zalvēšanu.


Aizvadītās 4 dienas krastā loti draudzīgajā raganu pilsētiņā Salem tika pavadītas lieliski un baudījām vietējo laipnību. Pēc formalitāšu sakārtošanas otrdien dienas vidū, kad uz klāja kāpa ASV muita, nedaudz ar mums parunājas un sveica ar ierašanos, mēs, protams, pirmais izbaudījām tekoša ūdens komfortu un, otrais, devāmies kopīgas komandas vakariņās vietējā ļoti jaukā picērijā Babmolina. Vakars noslēdzas ar nelielu sadraudzības ballīti uz somu jahtas VAHINE, kas faktiski šais dienās notika katru vakaru, t.i., trešdien ciemojamies uz s/y RONA II, bet ceturtdien - uz britu Jolie Brise.


Pirms ballītēm, protams, ari mēs cītīgi pastrādājam - trešdien Reinis, Andris, Valts un Sintija strādāja pie galu nomaiņas, proti, jahtai jauna foka falle un spinakerfalle. Ir nopirkta jauna topinante, kas izradās izstrīķējās, jo augšā pie masta bija satinusies ap grota falli un, darbojoties ar to, izdriskāja bārdu. Tuvākajās dienas tā ari tiks nomainīta.


Mazajām jahtām, kas iepriekš nebija plānojušas ierasties ostā, mums nelielu, bet jauku pieņemšanu novadīja vietējā Salem jūrnieku kopiena (viesnīcas mansardā), kā arī pieņemšanu noorganizēja vietējais harbourmaster un pati pilsētas mērs - Kimberley Driscoll - kas personīgi katrai jahtai pasniedza pateicības diplomu un spieda roku ari mūsu kapteinim Reinim.

Vakar nodevāmies Peabody Essex Museum apskatei, kur kopa izpētījam okeāna laineru vēsturi un attīstību cauri 19. un 20.gadsimtam. Dala dodas iepirkties, citi vel pavada nesteidzīgi beidzamo dienu Salem, lai jau šodien sāktu zinātkāru pilsētas izpēti Bostonā.

Sveiciens visiem no aizokeanijas un lai lielisks vakars!Loading Conversation