LBMA Logo

Uz pirkstgaliem prom no foto sesijas - tā varētu nosaukt pārgājiena Ķīle - Rīga pēdējo cēlienu, kas aizsākās Gotlandes dienvidu daļā.

Plkst. 3:00, pieņemam watču no kapteiņa maiņas. Pamodos laikus - stundu pirms maiņas, kad jahta bez ierastajām skaņām - sīkām brakšķēšanām, faļļu monotonās klaudzēšanas pret mastu, viļņu draudzīgajiem uzsitieniem pret bort - izdvesa šņācošas rūkoņas skaņu. Pagāja vairākas sekundes, līdz kļuva skaidrs - mūsu Spaniel ir nokļuvis mazgātavā - pāri iet liela, spēcīga duša. Modinu maiņu augšā ar frāzi – “apsveicu, velc slapjās drēbēs”. Jau mēģinot iebakstīt kāju biksēs ir skaidrs, ka jūrā notikušas izmaiņas. Iekāpju biksēs tikai ar trešo piegājienu - viļņu rullis ir mainījis virzienu no labvēlīgi zvālīgā bakštaga vai ahtera puses uz sānu vilni... Laiks vilkt arī zābakus!Ik rītu smaidīga Arņa sejā redzams jautrs prieks, kad ar viņa labrīt izskan uzaicinājums uz fotosesiju: zibeņo vismaz 3 dažādās vietās apkārt mums. Ar to sākas mūsu rīta cēliena daļa, kad, vērojot skaisto skatu visapkārt, metam acis uz vēja rādītājiem, kas nepielūdzami rāda 17-22 mezglu īsto vēju kreisajā sānā un liek katram watčā aizdomāties, kā tam izsprukt pa kluso cauri. Uz pirkstgaliņiem lavamies pāri kuģu ceļam gar draudīgāko zibspuldžu sienu virs Gotlandes. ...ātrums kā zināta, mums ir labs tiešām sānu vējos, tāpēc tā lavīšanās notiek pie SOG: 8-9,5 mezgli. Bārmeņa maiņa izsprūk sveikā, bet pieņemam lēmumu izlīdzēt gan sev (negribēsim pēc 40 minūtēm celties uz buru trauksmi), gan Sintijas watčam - nostādam foku aizvējā aiz grota un smuki noliekam uz klāja. Iemesls vienkāršs - Gotlandes melnā vālu siena neizbēgami ir klāt un tuvākās stundas laikā var sagaidīt brīnumus. Par laimi preventīvas darbības bija, iespējams, liekas, jo jau pēc nepilnas stundas foks bija atpakaļ vietā. Rullējam tālāk!

Iepretim Ventspilij notiek plānotās 2 lietas: Miks ķeras pie Angļu brokastu pagatavošanas visai komandai - pupiņas, omlete un bekons. Otrs - gaidām kapteiņa lēmumu - kāds plāns? It kā apsteidzam grafiku - lidojam patstāvīgi 8-11 mezglu ātrumā (ne bez sērfošanas, protams) - tāpēc - Ventspils, Romassāre, Roja, Mērsrags vai Rīga - lūk mūsu opcijas. Par Ventspili skaidrs - lāgi neviens negribēs to cīņu ar viļņiem, kas sagaidīs mūs, kad iesim ārā no Ventspils... Īsa apspriede ar komandu - vienbalsīgs lēmums - ejam non-stop uz mājām.

Jāpiebilst, ka ja vien mūsu spēkos būtu ietekmēt ja ne bruņinieka titula piešķiršanu, bet vismaz Karaliskā ordeņa piespraušanu Mikam par Britu brokastu gatavošanas kauju, operējot 2 m sānu viļņos ar 3 pannām (atgādināšu- mums ir 2 degļi uz gāzes plīts) - viņš godam to būtu pelnījis. Nezaudējot ne krāsu, ne aristokrātisku pacietību - visa komanda tika pabarota un līdz ar brokastu laika beigām jahta atkal tika svētīta ar klājā nomazgāšanu. Šoreiz visu cīņu ar augstspiediena dušu uzņēmās Kaķis (Katrīna) - pēkšņa vēja brāzma zem necila mākonīša nesa 30+ brāzmu (nebija laika īsti precizēt), jahtas lūvēšanos (red.sk.: kad vēja spēks pārsniedz stūres laukuma spēku un jahta vairs negrib klausīt stūrmani pat līdz galam izgriezta), kad nācās atlaist tā jau ierēvēto grotu, un viscaur izmirkušu Kaķi 3 minūšu laikā. Esam gatavi iet Irbes jūras šaurumā!

Nu ko, ceļa posms Kolkas bāka - Rīga jau pāri pusceļam un atkal jau sākas skriešanās uz pirkstgaliem no zibeņojošām pamalēm aiz muguras... Drīz jau mājas. Pārējie stāsti tad pie tikšanās!

PS. Papildinājums – draudīgais mākonis mūs noķēra jau esot Daugavā, kad ap 02:00 pretim Audai sākām ņemt nost buras. Spēcīga lietusgāze, kam seko krusa… …neatceros kad būtu pa tādu krusas klāju pārvietojies (lasīt – slidinājies). Novācam grotu un finiša punkts: grotvinča pasaka – Ar Dievu! Paldies Spaniel – visas superkomandas tika galā ar visu – esam mājās!


PPS. Ivo, paldies, par joku: pirms ienākšanas pie stāvvietas Ivo mums paziņoja, ka Robežsardze ieradīsies tieši uz pienākšanu, lai aizpildām formalitātes un visai komandai jābūt maskās! Norādījumus izpildām… …ērmoti un mūsdienīgi piestājam pie pontona… Tik kāpēc daļa no sagaidītājiem labsirdīgi iesmej… …pēc kāda laika arī mēs pasmējāmies… Ivo – 1:0 Tavā labā! ????

Barmens


Loading Conversation