LBMA Logo

Kamēr jahta Spaniel ir ceļā uz plānoto ziemas burāšanas vietu: Kanāriju salām - esam uzsākuši jaunas rubrikas publicēšanu: atskats uz šī gada piedzīvotiem notikumiem. Kā zināms - iespaidiem, emocijām bagātākais un bieži neaizmirstamākais tik tiešām ir pirmais tāljūras pārgājiens! Tāpēc rubrikā - ATSKATS UZ PIEDZĪVOTO! - mēs publicēsim atsevišķus stāstus, par piedzīvoto, sagaidīto, izbaudīto. Mēs visi zinām - burāšana ar Spaniel nav tikai saule, smaidi, vēss dzēriens rokā, peldkostīmi utt. Protams, ne bez tā! Bet mēs lūdzām tieši jauniešus šogad bez piepušķošanas - arī par skarbajām jūrām, par neērtībām, par pārsteigumiem... ...nu ko - šo rubriku atklāt mēs dodam godu šī gada piecgadniecei (jeb kā mēs mīļi saucam - zaļajam) Baibai Apsolonei:

Jāsāk ar LIELU PALDIES Latvijas Burāšanas mācību asociācijai un Spaniel komandai par man doto iespēju mēģināt, piedalīties un izdzīvot šo burāšanas pieredzi, kas noteikti ir un vienmēr būs neaizmirstams piedzīvojums. Paldies arī par man piešķirto Omānas sultanāta stipendiju, bez kuras šajā piedzīvojumā doties es nevarētu.

Par Tall Ships Races 2019, piedalījos posmā Race 2: Bergen-Aarhus (kapteinis Oskars Strēlnieks). Jau sākotnēji, piesakoties šim piedzīvojumam, jutos nedaudz bailīgi, gan par faktu, ka esmu aizvadījusi tikai 3 treniņus, un manas zināšanas burāšanā ir pavisam zaļas, tāpat arī par to, ka sacensības norisināsies ārzemēs, Ziemeļjūrā (iepriekš nebiju piedalījusies burāšanas braucienos ilgāk par vairākām stundām un tie norisinājās tepat Latvijā). Tāpat nedaudz satraucos par faktu, ka komandas biedri nav man pazīstami un ar tiem būs jāpavada gandrīz divas nedēļas uz jahtas, kas ARĪ man nav pazīstama (uz Spaniel pirmoreiz uzkāpu tikai Bergenā). Un, protams, visi pārējie jautājumi, kas man kā “zaļajam” bija vēl neatbildēti…

Tomēr, lai arī visas šīs bažas manā galvā radīja jucekli, ierodoties lidostā un satiekot jaunos komandas biedrus, satraukums nozuda, un es jutu, ka viss būs labi! Un tā arī bija.

Pirmā diena atklātā jūrā daudziem no mums bija smaga – vairākas stundas cīnījos ar jūras slimību, tomēr veiksmīgi to uzvarēju un posma turpinājumā fiziski jutos labi. Emocionālā ziņā – bija lūzuma brīži. Pēc pāris dienām jūrā bija milzīga cīņa ar sevi – es nesapratu, kāpēc esmu tur, kāpēc sevi tā mocu, kāpēc tas bija vajadzīgs, un doma – ātrāk tikt krastā mani nepameta diezgan ilgu laiku. Milzīgs atbalsts šajā visā bija mana “mazā komanda” – mans watch (Renārs, Dārta, Laura M.). Ar šiem cilvēkiem man tiešām paveicās un mēs aizvadījām 19 (izskaitīju!) smieklu pilnus (patiešām daudz smieklu, presīte pēc tam par to atgādināja) un skaistus watch’us, kur mācījāmies ne tikai viens otru izturēt (ha!), bet arī stūrēt lielos viļņos, stūrēt bezvējā, stūrēt nakts melnumā un miglā, šūt grotu, siet mezglus, pamatīgā slīpumā gatavot tējas, brokastis un pusdienas, tīrīt bilžas, ļoti cītīgi šķirot atkritumus, gulēt neguļajamajā halzē, medīt medūzas, skaitīt zvaigznes, un vēl…

Viskvēlākais sapnis, atrodoties jūrā, bija krasts, duša un burgeri. To arī realizējām, pēc finiša līnijas sasniegšanas, piestājot Skagen ostā un izmēģinot, kā atkal ir staigāt uz zemes un ēst zemes iedzīvotāju pārtiku. J Arī šeit vēl nepameta sajūta, ka burāt es vairs nekad negribēšu, tad nu nedaudz dusmīgi ieliku pārdošanā savus burāšanas gumijas zābakus (man pieteicās pircējs!).

Un pat beigās, sasniedzot Aarhus, kas bija mūsu pēdējā osta, vēl pirmās dienas jauniepazītajiem biedriem no citām jahtām, atbildot uz jautājumiem, teicu, ka “nē, šis bija traki, es šo vairs nekad nevēlos”. Bet tad nāca pirmās krasta aktivitātes, pirmās ballītes. Halžu maiņa, slīpumi un visas citas jahtas nedienas jau bija piemirsušās un arī manas domas mainījās. Pēdējā dienā, 3. augustā, es mājās braukt vairs nevēlējos un labprāt būtu turpinājusi šo piedzīvojumu, ja būtu tāda iespēja.

Jau Latvijā esot, man nācās sarūgtināt zābaku jauno pircēju, jo nolēmu pie tiem vēl pieturēties ar cerību piedalīties šādos posmos vēl! Neaizmirstama pieredze, jauniegūti draugi, jaunas emocijas! Un nebūt nenožēloju tās pāris dienas, kad nikni pie sevis lamājos, ka viss besī, un cerēju, ka draugi ar helikopteru mani izglābs no Ziemeļjūras. Āķis lūpā!

Piedzīvojuma mīnusi:

- * neredzēju savām acīm delfīnus vai vaļus (Igauņiem tika valis);

- * vaļā neveramais logs virs manas kojas pilēja L; (red:tas var būt arī kondensāts)

- * mantojums no iepriekšējiem posmiem – otrs saplēstais grots nebija izmantojams, bija jāšuj, jāšuj, jāšuj esošais (kuru paši saplēsām, ups);

- * dažādi ērtības jautājumi – uz Spaniel trūkst papildu rokturīšu, kur slīpuma apstākļos pieturēties, atspiesties u.c. (man ir dažas idejas);

- visi citi mīnusi jau aizmirsušies .

p.s. Pievienotajā foto var redzēt apgaroto pēc-burāšanas piedzīvojuma sejas izteiksmi (brauciena laikā sejas izteiksmes bija skābākas).


Loading Conversation