LBMA Logo

Pāri okeānam citi okeāni būs!

Jā, jā - tieši šādas ir komandas pēc finiša emocijas. Finiša līniju šķērsojam 18.augusta rīta plkst.04.06 UTC, visiem komandas biedriem simboliski uzliekot roku uz stūres.

Pirms finiša dienu aizvadījām relatīvi mierīgos laikapstākļos salīdzinājumā ar iepriekšējam dienām. Ļoti cītīgi mēģinājām izrēķināt un saprast, cik tālu vai tuvu ir mūsu sāncenši un vēl maksimāli piedzīt pēdējās jūras jūdzes, gājām ar vidējo ātrumu 8.5-8.7kts. Ap pusdienlaiku bākās beidzās saldūdens, bet mums joprojām bija vēl pamatīgi dzeramā ūdens krājumi. 16:30 ieskanējās līksmais sauciens "ZEME!", kad uz horizonta jau varēja saskatīt Scully salas. Ievērojami palielinājās satiksme, tā ka stūrmaņiem bija ļoti uzmanīgi jāskatās apkārt un jālavierē pārējo jūras satiksmes dalībnieku starpā. Vakara tumsā, ejot gar krastu, pat sanāca vērot uguņošanu - lieliska sagaidīšana, Eiropa!


Pēc finišēšanas izbaudījām brīnumskaisto rītu, saullēktu, iemūžinājām šo īpašo dzīves brīdi fotogrāfijas un pēc vēl divu stundu burāšanas jau bijām Plymouth marinā. Dienas pirmo daļu veltījām jahtas vizuāli sadzīviskā stāvokļa uzlabošanai. Kārtīgi iztīrījām, izžāvējām un izvedinājām jahtu, sakārtojām buras un galus, veicām pārtikas revīziju, ka ari primāros remontdarbus. Vēlāk izbaudījām marinas karstās dušas un devāmies dzīvē.

Pilsēta lepojas ar tās vairākām marinām, desmitiem lielākiem un mazākiem bāriem un restorāniem, kas paslēpusies pilsētas šaurajās ielās un bagātu jūrniecības vēsturi. Pēc Hildas vārdiem "Plimuta ir diezgan naiss pilsēta, kur piestāt pēc okeāna šķērsošanas." Daudz vēsturisku ēku un dzīvelīgs vaterfronts. No tuvākā bāra var tikt atgādāts mājā ar tačku, ko mūsu komanda pārsteidzošā kārtā veiksmīgi pielieto.

Pirmās dienas vakarā vien nedaudz apskatījām plisētu un devāmies atpakaļ, lai svinētu uz jahtas. Kā teica kapteinis Silards "Pasēdēsim, parunāsimies, būs ko viens otram pastāstīt - tomēr sen nebūsim redzējušies". Tā arī aizvadījām vakaru sarunās ģimenes atmosfērā.

Plānojam pavadīt Plymouth vairākas dienas, tad jau redzes, varbūt sanāks apskatīties kādus dabas brīnumus arī ārpus pilsētas!

Visi sacensību dalībnieki vēl nav finišējuši, tāpēc par rezultātiem vēl nevar simtprocentīgi spriest. Pēc visu dalībnieku finiša tiks vēlreiz pārrēķināti un publicēti sacensību rezultāti.

Svinam dzīvi,

R6

P.S. "Laba zāle, rozā debess, ejo-ejo-Latvija! Tiri-piri-Spaniel!" Vai tik Atlantijas šķērsošanas laikā nav tapis jauns Spaniel sauklis?


Loading Conversation