LBMA Logo

16.augustā plkst.12.30UTC navigācijas iekārtas rāda, ka līdz finiša līnijai ir atlikušas vien 315 jj., bet par visu pēc kārtas.

Jau likās, ka par 14.augusta notikumiem viss atstāstīts, bet vakars izradījās notikumiem bagāts. Pirmkārt, pēcpusdienā konstatējam, ka ir aizdambējusies tualete. Veicot zināmas mahinācijas (paldies, Reini!), pēc dažām stundām tualete jau atkal bija lietojama. Nedaudz vēlāk pamanījām, ka no grota jau atkal sprūk ārā lata, šoreiz trešā. Lai to pavisam nepazaudētu, vēl dienas gaismai esot, vilkam grotu lejā un kārtīgi nostiprinājām to kabata. Vakaru pavadījām romantiskā gaisotne, jo esam pārgājuši uz elektrības taupības režīmu - mēģinājām atpazīt savus komandas biedrus salona tumsā.

15.augusta pēcpusdienā strauji palielinājās vēja ātrums, brīžiem iepūšot līdz 30-35kts. Ik pa brīdim lija lietus. Pārbaudījām slapjo kostīmu izturību. Viļņi svaida un gāž jahtu, stūrēšana prasa iesvīšanu. Sākumā nomainījām Genoa1 uz Genoa2. Plkst.16.25 ieņēmām pirmo rēvi, bet vēl pēc stundas Genoa2 saplīsa apakšējā mala - nomainījām to uz foku17. Pēc plkst.20.00 likās, ka Spaniel ir piesējusies kāda liela zivs, izradījās, ka tā bija Genoa1, kas bija piesieta forā pie reliņiem kreisajā pusē. Vilkām Genoa1 iekšā, bet reliņi jau bija cietusi. Velkot buras caur lūku forā iekšā, sanāca saslapināt labās puses kojas. Papildus labā foras lūkas blīve neturas vietā un rezultātā laiž ūdeni - dodot iespēju fora gulētājiem izbaudīt SPA(niel) procedūras sāls vannas un ūdens gultas apvienojumā. No pusdeviņiem ejam tikai ar grotu, vidējais ātrums 8kts. Tumšs, slapjš, ēdam griķus, mēģinājām atpūsties. Stūrmaņi ik pa brīdim ķēra kādu vilni sejā.

Esam iegājuši finiša taisnē. Ap plkst. 23.00 vējš sāka jau lēnām pierimt. Ap 2.00 naktī viss vēl joprojām slapjš. 16.augusta rītā vilkām augšā poļu foku, vēlāk izlaidām ari pirmo rēvi pēc tam uzvilkām Pergamentu.

Cik slapjš mums šeit viss ir, tik emocijām sauss reports. . Pēc mūsu datiem līdz finišam vēl ir 190 j.j.

Artis no nemierīgā okeāna apsveic Matīsu dzimšanas dienā. Priekā!Loading Conversation