LBMA Logo

51 14'N 21 23'W tieši šī ir Spaniel atrašanās vieta 2017.gada 14.augustā plkst.14.00UTC - skrienam uz finišu! Kopš 13.augusta stabili ejam ar bakštagas vēju ar vidējo ātrumu 8.35 mezgli. Agrajā rīta vača Arnolds uzstādīja ātruma rekordu - 12.1 mezgli, ko pārējie vači ļoti cītīgi cenšas pārspēt. Un ne bez panākumiem - Team A ar Ievu pie vadības pults nākamajā nakti sasniedza tādu pašu ātrumu. Mazāk pieredzējuši komandas daļa apguva mākslu stūrēt pa viļņiem - beidzot noķērām kaifīgo sajūtu, ka esam okeānā. Vissajūsminātākie komandas biedri devās uz foru, lai iemūžinātu okeāna daiļumu un vēl spilgtāk sajustu tā varenību. Pēcpusdienā turpinājām mācīties navigāciju un nu jau esam apguvuši gandrīz visas nepieciešamās teorētiskās zināšanas, lai sāktu praktiski darboties ar sekstantu (ierīce, ko jūrnieki izmantoja navigācijai pirms GPS), kā ari atsvaidzinājuši savas algebras nezināšanas, cenšoties pārveidot laika minūtes uz lokācijas minūtēm, kas izradās cietāks rieksts, nekā pirmajā mirkli izklausās.

Cicy vača Domas uzņemas iniciatīvu sagādāt komandai vakariņas - tradicionālās lietuviešu kartupeļu pankūkas ar bekona mērci. Sanāca absolūti kā restorānā - ļoti gardi, ļoti ilgi un par maz. Pabarot desmit cilvēku komandu nav tas vieglākais uzdevums! Meitenes kompensējot priecēja komandu ar "skudru pūzni", ko sataisīja no atrastajiem selgas cepumu krājumiem un karamelizētā iebiezinātā piena. Sanāca garš vakars!

Naktī, kad mēness bija noslēpies aiz mākoņiem, Baby vačam par apgaismojumu ap jahtu šķeltajā ūdenī un arī tālumā plīstošajās viļņu galotnēs rūpējās komandas jau iemīļotie okeāna mazie iemītnieki - zaļgani spīguļojošais planktons, tikai šoreiz milzīgos daudzumos. Skats vienreizējs!

14.augusta turpinām skriet uz priekšu un nododamies ikdienas nodarbēm. Laikapstākļi ir ļoti mainīgi - tikko uzvelc peldkostīmu cerībā noķert D vitamīnu, tā saulīte paslēpjas aiz tumša mākoņa un debesis sagādā dabisko dušu. Nopietnākiem negaisiem, kas manāmi pamalē, gan veiksmīgi ar vidējo ātrumu 9 mezgli skrienam garām. Liekam likmes, pēc cik dienām, stundām un minūtēm šķērsosim finiša līniju un turam īkšķus par pieņemtajiem stratēģiskajiem lēmumiem.

Ar vējainiem sveicieniem,

R6

Ilustratīvs attēls


Loading Conversation