LBMA Logo

04/09/2017

Lokācija: apm. 50 56n 01 39e

Vietējais laiks: 02:00


Pēc pārsteigumiem un ovācijām pilnas dienas (un nakts), sestdienu aizvadījām salīdzinoši mierīgi. Rita puse ciemos ieradās STI delegācija ar fotogrāfiem, lai svinīgi mums pasniegtu Friendship karogu, jo šķīvi jau vienmēr līdzi nevadās :) Komandas maiņu noslēdzam vien vakarpusē. Dienā izveicām pārtikas krājumu revīziju un saprātam, ka uz veikalu varētu ari neiet. Bet tā, ka komanda vēlas ēst ari ko citu, ne tikai konservus un rīsus, devāmies uz vietējo veikalu dažādu cietu un šķidru labumu meklējumos.

Vakara floti priecēja ap 20 min garš, fantastisks salūts, kuram beidzoties kuģu taures pieskandināja šķietami ari kaimiņu pilsētas. Agri devāmies pie miera, jo plānotais starta laiks 6.45 no rīta.

Agri ceļamies un pabeidzam sagatavošanas darbus, 07:00 sākam secīgos attauvošanos un ostas pamešanu. Le Havras ostas kontrole bija izstrādājusi komplicētu secīgu sarakstu, kādā visiem kuģiem jāpamet osta, jo tā no jūras norobežota ar slūžām, kuram viegli tikt cauri tikai high water laika. Apmākušies un bezvējaina parāde, pēc kuras ātri iemukām atpakaļ pilsētas marina uztankot degvielu.

Ap 11:00 jau pilnībā gatavi uz visu, teicam ardievas krastam un, lēnām pieaugošā vējā, lidojam uz Helgolandi. Bez izklaidēm neiztikt - pa dienu tika secināts, ka atkal diemžēl ir aizsērējis holding tanks. Visvisādi provējam, gan no iekšas, gan āras (labi, ka uz kuģa ir hidrotērps - ūdens temperatūra vairs nav tā patīkamākā), bet pagaidām diemžēl bez panākumiem. Pēc iespējas iepildījām tankā ķīmiju, lai kožas mūsu vieta, un pārgājām uz spaiņa metodi. Pirms tumsas ierēvējamies, lai nakts mierīgāka, jo prognozēto 20 kts vietā brīžiem jau 30 kts pūta. Pateicoties straumei lidojam ar apmēram 10kts un manevrējam starp aktīvi izmantoto Lamanša kanālu. Gaismas, kuģi, bojas, bakas, zvejnieki un lietus. Pilns komplekts nakts izklaidēm.


Team Spaniel,


Over and out


Loading Conversation