LBMA Logo

Ziņo R2 komanda no Ārhusas: Dzīve Ārhusā ir ļoti saulaina. Ostā Spaniel komanda ieslīdēja agrā 38. jūlija rītā un drīz pēc pietauvošanās ielīda savos midzenīšos. Nākamajā dienā visi pārmaiņu pēc baudīja virs galvas tekošu dušas ūdeni, nevis sāļūdens viļņus, kuri apskalo nebrīdinot. Komplektā ar cītīgo ziepēšanos un šampūnošanos tika veikta lielā veļas mazgāšana, pie reizes paguvām arī Crew centrā uzspēlēt galda tenisu un biljardu. Vēlāk mūsu laipnā liasion offcer’e izveda nelielā ekskursijā pa Ārhusu, redzējām mazu daļu pilsētas, jaunāka gadagājuma komandas dalībnieki pat paspēja pabūt rotaļlaukumā un uzrāpties uz lielā ērgļa.


Vakarā, visiem sēžot draudzīgā aplītī, spēlējām nāru-mafiju pasaku spēlīti, iekļautie tēli: nāras, mīlnieki u.c. Visi sirsnīgi izsmējāmies un devāmies gulēt, lai nākamajā dienā turpinātu cītīgo rosību. Žāvējām buras, tīrījām kambīzi, noņēmām grotu labošanai. Pa vidu paguvām vēl apmeklēt Ārhusas botāniskās siltumnīcas. Vēlāk vakarā notika kaut kas nebijis - ballīte uz Spaniel! Komandas dāmas cītīgi grieza dekorācijas un augļus lielam boles spainim, sēja žilbinošos rotājumus ap vantīm un viesmīlīgi sagaidīja ciemiņus. Uz jahtas kāpa pat Rona 2 kapteiņi un citas augstāk stāvošas personas. Pats Spaniel kapteinis turpretī kāpa uz citām jahtām.


Šis rīts, proti, 2. augusts, iesācies īpaši labi, jo kāds rūķītis izcepa pankūkas visai komandai. Pat laision officer’e apēda vienu. Šodien lielā parāde un vakarā atkal... ballīte. Tā vai citādi komanda ir ļoti priecīga, saulīte arī spīd, dzīve ostā ir diezgan brīnišķīga.

Mūsu komandas biedra citāts “Jūra ir jūra” ir apceļojis visu floti, tulkots daudzās valodās un ieguvis spārnotākā teiciena slavu.

Viss ir labi. Sveicieni!


Pavelkot svītru, varam teikt, ka Tall Ships races 2019 ir noslēdzies. Šogad balvas uz skatuves nav iegūtas, bet ir daudz citu ieguvumu. Cīnoties ar tehniskām problēmām, šujot 2 diennaktis grotburu, cīnoties ar elektrības pārtēriņu - tikai iegūta nenovērtējama pieredze, jauniešiem bija iespēja apgūt daudz lietu, kas nav iespējams, ja burāšan notiek kā pa diedziņu! Daudzdienu burāšanas sacensības mācību regatē atklātā jūrā ir izaicinājums visiem dalībniekiem, neatkarīgi no kuģa izmēra vai karoga. LBMA šogad patiesi lepojās ar komandām, kuras prata pārvarēt visu - gan jūras slimības, gan tehniskos pārbaudījumus, gan saliedēšanās izaicinājumus (neaizmirsīsim, ka lielākā daļa posma komanda sanāk kopā ostā un pārgājiena laikā kļūst par patiesu, saliedētu komandu). Arī LBMA šis bija izaicinājuma gads administratīvā ziņā, jo daudzi jaunieši šogad izmantoja iespēju pieteikties Omānas sultanāta piedāvātajai stipendijai 500 EUR apmērā, lai ņemtu dalību kādā no pārgājieniem tieši uz SPANIEL. Vairāk kā 20 jaunieši ir saņēmuši atbalstu sadarbībā ar STI un LBMA. TSR šogad neatnesa godalgotas vietas, bet ne mirkli nemazina pirmo pieredzes apjomu, ko ieguva visi, kas šogad pieteicās dalībai Spaniel komandā. Regate beigusies! Sākas "mājupceļš", kas vedīs Spaniel uz Dublinu, Lisabonu, Madeiru un visbeidzot uz Kanāriju salām, kur Spaniel pavadīs ziemu, ļaujot komandas biedriem pagarināt burāšanas sezonu visaz ziemas garumā. Šodien jahtu no kapteiņa Oskara pārņem kapteine Signe! R2 komanda nodod savu vietu pārdzīšanas posma Ārhus - Dublin komandai un rīt TSR flote pacels buras, un izklīdīs pa pasaules ūdeņiem, lai nākošgad atkal pulcētos uz pasaulē lielāko apvienoto vēsturisko burinieku un moderno jahtu mācību regati!


Loading Conversation