LBMA Logo

Ziņas no borta

#
Aug 10, 2019, 5:40 AM
Sveicieni no Lervikas, Šetlandes salām. No Kirkhaven (Norvēģijā) ceļā tika pavadītas tikai 2 dienas. Pa ceļam komanda noķēra līdz pat 76 mezglu vēju, (labi joks, 22 mezgli, 3 & 6 pēcpusdienā, 76 bija tehniska ķibele). Ar pamatīgu lietusgāzi un nešpetniem viļņiem komanda pieveica visu ceļu līdz Lervikai, lai izvairītos no tuvojušās vētras. Jaunākā komandas daļa jau paguva apskatīt pilsētu, nopirkt pastkartes un iziet pāris kalnainas vietas. Mēs tuvojošos bez vārda vētru nosaucām kāda no LBMA kapteiņu vārdiem. Varat minēt - kuru. Balvā vakariņas sveču gaismā ar kapteini Signi. Mēs nopietni.
#
Aug 3, 2019, 8:25 AM
Dzīve Ārhusā ir ļoti saulaina. Ostā Spaniel komanda ieslīdēja agrā 38. jūlija rītā un drīz pēc pietauvošanās ielīda savos midzenīšos. Nākamajā dienā visi pārmaiņu pēc baudīja virs galvas tekošu dušas ūdeni, nevis sāļūdens viļņus, kuri apskalo nebrīdinot.
#
Jul 29, 2019, 7:11 AM
otrais sacensību posms kapteiņa Oskara Strēlnieka vadībā izvērties piedzīvojumu bagāts un ar buru šūšanas elementiem jūras apstākļos. Spaniel ir pabeidzis dalību sacensību posmā un veiksmīgi sasniedzis finišu vakar 22:28 UTC Apsveicam un gaidām detalizētāku izklāstu.
#
Jul 25, 2019, 2:43 PM
Latvijas Burāšanas mācību asociācija izsaka sirsnīgu pateicību “Baltic ropes” – SIA Magistr no Daugavpils, kas ilgus gadus ir Jahtas SPANIEL atbalstītājs. Arī šogad SPANIEL saņēma praktisku dāvinājumu no Baltic ropes – dažādi gali – gan sākot ar nelieliem coriem, līdz kārtīgām šotīm un piesienamajiem galiem.
#
Jul 18, 2019, 6:29 AM
“Buru parādē mūs ar patīkamām uzslavām no krasta pavadīja latvieši. Tālākais ceļš veda jūrā, kur veicām pirmo garo pārgājienu, nobraucot aptuveni 140 jūdzes. Laiks mūs diezgan lutināja, jūra bija mierīga, bet bija arī vējš.
#
Jul 11, 2019, 10:57 AM
Vakar pulksten 20:03 rietot saulei šķērsojām sacensību finiša līniju.
#
Jul 9, 2019, 5:26 PM
Sveicieni! Esam finiša taisne uz Fredrikstad ar vēju pilnas buras un ātrumu 9,3 mezgli. Mainīgā vēja dēļ vairakkārt esam nomainījusī foku un jau trīs reizes rēvējušies. Pēc trešās reizes rēvēšanās iet zibens ātrumā! Pagājušajā naktī atkal piemeklēja bezvējš un mēģinājām iet “smeterlinga” jeb taurenītī, bet beigas, pēc Dāvja vārdiem, taurenītis palika paralizēts jeb sagura... Vējam pieņemoties spēkā, pulksten 11:10 sasniedzām otro Way Point. Pēc tam atkal bezvējš, komandas puišu gatavota omlete, kopīgas pusdienas ahteri un sarunas par burāšanu.
#
Jul 9, 2019, 3:24 AM
Sveiciens no Ziemeļjūras! Svētdien pulksten 12:02 pēc UTC laika ar labo halzi un vēja ātrumu 10 mezgli šķērsojām sacensību starta līniju. Stūrēja Dāvis. Drīz pēc tam vējš pierimās, tāpēc izlēmām mainīt Foku uz Genoa. Jāpiemin ar, ka svētdien vakarā pieredzējušajam burātājam Dzintaram Blūmam ap pulksten 20:00 ar ātrumu 2,9 mezgli stundā izdevās apsteigt britu jahtu Rona II. Nākamo rītu sagaidījām pilnīgā bezvējā, Ziemeļjūra gluda kā spogulis un komandā jūtams sagurums, bet, iepūšot vējam un pulksten 16:00 apņemot Way Point numur 1, visi atdzīvojas
#
Jul 7, 2019, 1:45 PM
Starts ir atvērts no 10 -24 pēc UTC, distance paredzama apm 210 jūras jūdzes. Paredzēti 2 pagrieziena punkti (waypointi) - viens tuvāk Ziemełjūrai un otrs pie Zviedrijas krastiem, finišs pie ieejas Oslofjordā.
#
Jul 6, 2019, 7:20 PM
Pašlaik esam devušies celā uz sacensību pirmā posma starta vietu. Lai gan komandu parādē stipri lija, dienu pirms buru parādes vējš un lietus mitējās, ļaujot mierīgā garā sagatavot Spaniel startam.