LBMA Logo


1.augusta rītā bijām nepatīkami pārsteigti. Ņemot vērā to, ka attauvošanās bija ieplānota plkst.10.30, bijām iecerējuši vēl kārtīgi izbaudīt rīta dušas un pārējos civilizācijas brīnumus, tomēr nekas vairs nebija pieejams, jo pa nakti dušas bija diemžēl novāktas.

Ilgi nebēdājot, plkst.10.30.mājām Halifaksai ar roku. Tā gan nebija pēdējā reize, kad to darījām, jo ap plkst.12.00 sākās buru parāde, kuras laikā izrādījām Spaniel buras un sveicām skatītājus, kas bija pulcējušies krastmalā. Superīga enerģētika!

Atlantijas komanda ir iedalīta trijos vačos: Team-A - Silards, Ieva, Artis, Laura; Baby vačs - Reinis, Hilda, Arnolds; Cicy vačs - Dirks, Daumantas, Jelizaveta. Turpināsim to pašu vaču sistēmu, kas šogad tika ieviesta uz Spaniel pirmajā Atlantijas šķērsošanas posmā, ka arī pārejam uz UTC laiku.

Pēc buru parādes devāmies uz startu, kas bija plkst.20.30 UTC. Veiksmigi startējām, lidz plkst.3.00 nakti ar bakštagas vēju gājām ar vidējo ātrumu 6.5knts. Tad vējš pilnīgi nolūza. Ap plkst.12.00 race control ziņoja, ka sakarā ar bezvēju starts tiks pārcelts kādas 250 jūras jūdzes uz priekšu uz 4.augusta 18.00 un, sākot ar plkst.14.00 drīkst slēgt iekšā motoru, lai tur nokļūtu. 6 stundas gājām ar motoru, tad noķērām vēju un burājām gandrīz visu nakti.

2.augustā meitenes izrādīja īpašu interesi par sportu - Laura un Jeļizaveta sportoja forā, bet Hilda un Ieva ahterī. Silards izveidoja meitenēm planku treniņprogrammu. Turpinājām apgūt navigāciju ar Dirku - rezultātā iezimējām Mercator kartē īsāko maršrutu pāri okeānam, t.i. motorizēti transportlīdzekļi noteikti izvēlētos šo ceļu; buriniekiem un jahtām gan ir savādāk, jo liela nozīme ir vējam. Būs interesanti iezīmēt kartē Spaniel maršrutu un sekot līdzi, vai un cik ļoti būsim novirzījušies no iezīmētā ceļa. Siltam laikam esot, vakarā puse devāmies uz improvizēto dušu džakuzi. Saules un ūdens procedūras svaigajā gaisā ar skatu uz okeānu - dzive ir skaista! Tiktāl ir loti siltas naktis, ka nereizi vel nevilkām kombinezonus nakts vačam. Nesūdzamies!

3.augusta plkst.11.00 jau atkal izslēdzām pa nakti darbināto motoru un sagaidījām dienu delfīnu pavadībā. Vismaz kādi 10 delfīni spēlējās un izrādija Spaniel komandai savas spuras tieši pie jahtas. Paldies delfīniem par šovu un sagādāto prieku - līksmā noskaņojumā turpinām ceļu uz jauno starta līniju!

Jeļizaveta


Loading Conversation