LBMA Logo

18. jūlija rīta agruma komanda kā parasti priecājās par uzmundrinošu mūziku Kvebekas dušās, kas palīdz pamosties un iedvesmo doties pilsētas apskatē.

Kvebeka ir ļoti eiropeiska pilsēta ar Eiropas pilsētām raksturīgo šarmanto vecpilsētu, tās šaurajam bruģētajam ieliņām, romantiskām mājiņām, kafejnīcām, bāriem un ielu māksliniekiem. Vairāku dienu garumā komanda izzināja pilsētu - apmeklējām muzejus, baznīcas, akvāriju, Kvebekas provinces parlamentu, vērojām ielu mākslinieku priekšnesumus, izzinājām ari mazāk tūristiskus Kvebekas nostūrus un devāmies pie Montmorency ūdenskrituma, kas ir par 30m augstāks par Niagaras ūdenskritumu.

Visas dienas Kvebekā bija ļoti silti, dažiem komandas biedriem likās, ka brīžiem bija pat neizturami karsti, bet tas nemazināja apmeklētāju skaitu.

Visu četru dienu garumā ostas teritorija bija pārpildīta ar zinātkāriem cilvēkiem, kas apskatīja un iemūžināja kuģus un jahtas un labprāt runājās ar komandām.


Kapteinis Ivo un Ginta pārstāvēja Spaniel oficiālajās kapteiņu pieņemšanā, kurās Kvebekas mēram Latvijas Goda konsulam Robertam Klaišem klātesot tika pasniegts Vairas Vikes-Freibergas dāvinājums - grāmata par Latviju, kas ir mērojusī ceļu no pašas Rīgas kopā ar Spaniel komandu. Mēra kungs izteica pateicību un atcerējās mūsu tā laika prezidentes valsts vizīti Kvebekā.

20.jūlijā devāmies komandu gājienā, kura maršruts bija caur visu vecpilsētu. Dziedājām, dejojām un ūjinājām, ietērpušies skaistajos #lv100 krekliņos. Parādes atmosfēru it īpaši izbaudīja zaļie komandas biedri, bet, laikam, bildes izsaka kaut nedaudz vairāk, jo parādes atmosfēru tiešām ir grūti ielikt vārdos.

Pēc parādes balvu pasniegšanas ceremonijā Spaniel komanda saņēma kausu par izcīnīto trešo vietu C/D klasē sacensību 4.posmā, Bostona – Prince Edward sala. Vakarā devāmies uz oficiālo komandu ballīti, bet, protams, svētki tika svinēti ari citas dienas nedaudz mazāk oficiālajās kuģu ballītēs.


Vairāku dienu garumā notika pakāpeniska komandas maiņa. Esam atvadījusies no Jāņa, Pāvela, Ivo, Gintas, Sintijas un Līgas - jūs mums jau pietrūkstat - un sagaidījuši Domantasu, Ievu, Lauru un Dirku - esam pilna sastāvā! Ņemot vērā, ka Domas ir no Lietuvas un Dirks no Beļģijas, uz Spaniel ar vien vairāk un vairāk skan angļu valoda.

Jahtai tika veikti visi ieplānotie remontdarbi - salabota stūre un sašūta grotbura. 22.julijā papildinājām pārtikas krājumus un veicām vēl pēdējos sagatavošanas darbus kapteiņa Reiņa vadībā. Plkst.22.00 krastmalā tika rīkota svinīgā uguņošana, kuras košās krāsas vēl ilgi paliks mūsu atmiņā. Laicīgi devāmies gulēt, jo 23.julijā plānojam celties plkst.4.30.

Plkst.5.30 attauvojāmies un devāmies buru parādē. Kamēr gaidījām visu floti noķērām vel oficiālo RDV2017 wifi un paspējām nosūtīt dažas tiesa ētera buru parādes un Kvebekas bildes. Reinis veica drošības instruktāžu, bet galva skanēja iepriekšējā posmā tik ļoti iemīļotā Prāta vētra "vēl mazliet, un es zināšu vairāk, kā drīkst...". Komanda sadalīta trijos vačos: A vačs - Dirks un Jelizaveta, B vačs - Laura, Kaspars, Domantas, Captain vačs - Reinis un Ieva.

Ejam pa kanālu ar dīzeļgrotu ar ātrumu 9 kts. "Ir mūsu jūras kuģis drošs, un laiks aiz borta apburošs". Turam kursu uz Halifaksu!


Jelizaveta


Loading Conversation