LBMA Logo

23.jūlijā uz Spaniel atkal skanēja "Happy birthday" motīvi, šoreiz gan nevis Jeļizavetas un ukuleles izpildījumā par godu Kanādas 150, bet gan komandas izpildījumā par godu Jeļizavetai, kā arī tika pasniegta svētku kūka no rīsu galetēm, zemesriekstu sviesta un ievārījuma, rotāta ar kļavu sīrupu un ķirsīti - ņam-ņam! Dienas noslēgumā pēc gardajām pusdienām un vakariņām kārtējo reizi nonācām pie slēdziena, ka uz Spaniel ēdam izsmalcinātāk kā mājaās.

Burājam ar dīzelgrotu, cīnoties ar pretstraumēm un pretvēju. Uzvelkam arī foku, bet Kanādas vējš atgaāina ventilatoru, kuru kāds ar manāmu pastāvību izslēdz - tā trīs minūšu laikā vējš krītas no 16kts uz 2kts.

Pirmās dienas, atrodoties vēl Kvebekas tuvumā, baudījām brīnumskaistus kalnu skatus. To pakājē bija iekārtojušās omulīgas mājiņas, kuras varēja saskatīt vien binoklī. Daži komandas biedri salīdzināja šo ar Norvēģijas fjordiem.

Ņemot vērā to, ka pastāvīgi ejam ar motoru, plānojam doties uz Gaspe pēc dīzeļa, kas nozīmētu papildus 30 jūras jūdzes, bet mainījām plānu un piestājām Riviere Au Renard, kas ir pa ceļam. Veicām dīzeļa uzpildi precīzi 25 minūšu laikā. Motoram nostrādājot 48 stundas, esam patērējuši 135 litrus, t.i. vidējais patēriņš 2.81 litri stundā. Izdzirdot, ka Riviere Au Renard ir zvejnieku ciematiņš, Laurai rodas ideja, kā dabūt zivis pusdienām: "We give you smiles, you give us fish!"

Vairāku dienu garumā vērojam šim reģionam raksturīgus iemītniekus - delfīnus, roņus un vaļus. Kādu dienu tie bija pat kādi desmit delfīni vien piecu metru attālumā, bet kādā vakara vačā meitenes spiedza, ieraugot milzīgu vali (ar visu ūdens izpūšanu un astes vicināšanu) tikai divdesmit metrus no jahtas. Šie noteikti ir National Geographic cienīgi skati. Majestātiski, bet neomulīgi.

Kā jau 23. jūlijā, arī visas parējās dienas mūs lutināja apburošs laiks, tāpēc kādu dienas daļu noteikti pavadījām sauļojoties un laistoties ar ūdeni. Citreiz arī naktis bija pavisam siltas, ka pat nebija nepieciešamības vilkt kombinezonu. Meitenēm iepatikās gulēt svaigajā gaisā, ietinoties guļammaisos ahterī vai uz klāja, ko Reinis raksturoja:"No kāpura par taureni... vai ari citreiz par kodi!"

Kā jau iepriekš rakstījām, viens no mūsu jaunajiem komandas biedriem ir Dirks no Beļģijas, kas ir ļoti pieredzējis kapteinis. Viņš jau vairākus gadus piedalās Tall Ships ar savu jahtu "Tomidi", kas ir arī viens no galvenajiem Spaniel sāncenšiem. Šogad Dirks nav paspējis sagatavot jahtu sezonai un labprāt burā vairākus posmus ar Spaniel. Bez tā, ka Dirks ir vača vecākais, viņš labprāt dalās savās zināšanās un māca zaļajiem navigācijas pamatus - nu jau saprotam ko vairāk par paralēlēm un meridiāniem, WGS84, jūras jūdzēm un knotiem, kompasu, variāciju, deviāciju un dreifu. Dirks nosprauž arī sarkastisku vača definīciju, kas mums tik loti iepatikās: "Watch is time when you go to sleep outside waiting for a moment when you can go to sleep inside".

26.julija pārejam uz Halifaksas laiku, t.i. par vienu stundu uz priekšu. Pēc plkst.22.00 izejam slūžas, Canso kanālu un nu jau var teikt, ka esam finiša taisnē.

Halifaksa mūs sagaida tikšanās ar vietējiem latviešiem, jau ierastas #RDV2017 oficiālo ostu aktivitātes un gatavošanās transatlantijas posmam.

JeļizavetaLoading Conversation