LBMA Logo

!02/07/2019

Īsi pirms Līgo vakara 22/06 jahta Spaniel devās no Rīgas pretim savai ikgadējai dalībai Tall Ships Races regatē, kas šogad vedīs no Dānijas uz Norvēģiju un tad atkal atpakaļ uz Dāniju.


Detalizētāku stāstu par pārgājiena beigām mēs gaidām no komandas tuvākajā laikā. Ieskicējot var minēt, ka jaunajam kapteinim Jānim Albertiņam un viņa komandai pēdējais posms no burvīgās Anholt saliņas bija īstas uguns kristības, kas iezīmējās gan ar vētru – viļņiem 4 m augstumā un vēja ātrumu līdz 40 mezgliem, gan ar grota saplīšanu, kas bija jānomaina pret īpašu vētras buru – triseli, gan ar citām tehniskām nebūšanām un rakstura pārbaudījumiem. Komanda to ir izturējusi godam un šodien ap plkst. 11:00 pēc LV laika pietauvojās sev paredzētajā vietā Ālborgas ostā. Priekšā dažādu tekošo jautājumu risināšana un, protams, TSR ostas sarūpēto krasta pasākumu baudīšana.


Pirmā diena TSR ostā ir rūpju pilna –dažādu dokumentu pildīšana, gatavošanās drošības pārbaudēm utt, bet neraugoties uz to, komanda jau ir ievērojusi visas jahtas Spaniel tradīcijas un jaunais kapteinis (kapteinis, kurš pirmo reizi vada jahtu tālā pārgājienā kapteiņa lomā) Jānis Albertiņš ir komandas akceptēts un iesvētīts atzīto Spaniel kapteiņu sarakstā ar nu jau tradicionālo kapteiņa ielidināšanu ostas ūdeņos! U-u-u-u-u SpanielJāni: Apsveicam! Lai pirmais kapteiņa burājiens vienmēr paliek labā atmiņā! Pieredzējušie saka – ja pirmais reiss ir bijis smags – tad tā lieta tālāk aizies viegli! Ko arī novēlam gan kapteinim, gan visiem komandas biedriem, kuriem šis bija pirmais pārgājiens zaļā statusā!

Sakām paldies mūs fotogrāfam Andrim Kozlovskim (Fujifilm), kurš atkal jau bija klāt, šai svarīgajā mirklī!
Loading Conversation