LBMA Logo
  • Suminām kapt. Uģi Kalmani 60 gadu jubilejā

Ziņas no Spaniel borta
#
Aug 2, 2017, 1:28 PM
28.jūlijā plkst.03.46 no rīta piestājām Halifaksā. 29.jūlija jau no paša rīta uz Spaniel ieradās Latvijas goda konsuls Ingrīda un sveica komandu ar ierašanos Halifaksā.
#
Jul 28, 2017, 9:31 AM
Pirmās dienas, atrodoties vēl Kvebekas tuvumā, baudījām brīnumskaistus kalnu skatus. To pakājē bija iekārtojušās omulīgas mājiņas, kuras varēja saskatīt vien binoklī. Daži komandas biedri salīdzināja šo ar Norvēģijas fjordiem. Ņemot vērā to, ka pastāvīgi ejam ar motoru, plānojam doties uz Gaspe pēc dīzeļa, kas nozīmētu papildus 30 jūras jūdzes, bet mainījām plānu un piestājām Riviere Au Renard, kas ir pa ceļam. Veicām dīzeļa uzpildi precīzi 25 minūšu laikā. Motoram nostrādājot 48 stundas, esam patērējuši 135 litrus, t.i. vidējais patēriņš 2.81 litri stundā.
#
Jul 24, 2017, 6:01 PM
Kvebeka ir ļoti eiropeiska pilsēta ar Eiropas pilsētām raksturīgo šarmanto vecpilsētu, tās šaurajam bruģētajam ieliņām, romantiskām mājiņām, kafejnīcām, bāriem un ielu māksliniekiem.Kvebekas mēram Latvijas Goda konsulam Robertam Klaišem klātesot tika pasniegts Vairas Viķes-Freibergas dāvinājums - grāmata par Latviju, kas ir mērojusī ceļu no pašas Rīgas kopā ar Spaniel komandu. Mēra kungs izteica pateicību un atcerējās mūsu tā laika prezidentes valsts vizīti Kvebekā. Pēc parādes balvu pasniegšanas ceremonijā Spaniel komanda saņēma kausu par izcīnīto trešo vietu C/D klasē sacensību 4.posmā, Bostona – Prince Edward sala.
#
Jul 23, 2017, 12:10 AM
Skaistā Rimouski marina izrādās 4 km attālumā no pašas pilsētas. Iespējams tāpēc, dodamies izzināt pilsētu 3-jos vačos.
#
Jul 13, 2017, 4:12 PM
10.jūlijā draudzīgi startējam no Sept Iles plkst.10.30. Spaniel burā visu dienu, jo vējš mums ir tieši pretī un komanda var parādīt savas spējas iet cieši pie vēja un veikt halzes maiņas. Tuvojoties krastam vējš rimst un redzam AIS, ka gan Regina Germania gan Vahine jau kādu laiku motorējas kursā tieši uz nākamo ostu, attiecīgi arī Spaniel ieslēdz dīzeļgrotu. Vēl pēc brīža tiek pamanīts, ka Reginas ātrums ir kļuvis 0,8 kts un binoklī tiek pamanīta dreifējoša jahta, kurai dodamies klāt, noskaidrot, kas ir noticis. Vācieši noskumuši paziņo, ka esot palikuši bez motora un lūdz viņiem palīdzēt nokļūt ostā. Spaniel paņem Regīnu tauvā un ar 3-4 mezglu ātrumu uzsākam ceļu uz ostu. Spaniel komanda priecīgi komentē, ka mums beidzot ir uzradies normāla izmēra dingijs, par ko Sintija piemetina, ka diemžēl atkal bez motora. 11. jūlija naktī esam veiksmīgi iemanevrējuši ostā Sainte-Anne-des-Monts velkot līdzi bortā Regina-Germania.

Iespējams burāt arī uz citām jahtām un buriniekiem TSR 2018

SailOnBoard

Spaniel atrašanās vieta

Saskaņā ar Yellowbrick datiem.

Reisu kalendārs

iCal

Spaniel rezultāti Tall Ships Races 2017

Posmā Race 2 kapteiņa Jura Radus vadībā tika izcīnīta:

  • Trešā vieta - apvienotajā B,C,D klasē
  • Komunikāciju balva

Posmā Race 3 kapteiņa Reiņa Gedzuna vadībā tika izcīnīta

  • Otrā vieta - apvienotajā C un D klasē.
  • Balva par labāko Crew parade noformējumu

Posmā Race 4 kapteiņa Ivo Ivanova vadībā tika izcīnīta

  • Trešā vieta apvienotajā C un D klasē.

Posmā Race 5 kapteiņa Silarda Kamergrauža vadībā tika izcīnīta

  • Komunikāciju balva
  • The Friendship Trophy


Eksprezidentes Vairas Vīķes-Freibergas ceļa vārdi un laba vēlējumi komandai

60 sekunžu ieskats burāšanā uz jahtas "Spaniel"